Translate
Post view

Śmieci oceanów inspiracją artysty

To nie jest miraż: kolorowe instalacje artystyczne, które zachwycają, a potem przerażają

Piękne miejsca z listy światowego dziedzictwa UNESCO mają poważny problem ze śmieciami oceanicznymi, a artysta Alejandro Durán chce zainspirować nas do działania.

Wyobraź sobie, że spacerujesz wzdłuż piaszczystej plaży. Wszystko, co widzisz, to ocean wody na wiele kilometrów. Potem nagle napotykasz na "rzekę" płynącą na czerwono z plastikowymi odpadkami. Z pewnością zaczniesz się zastanawiać co to jest. To wszystko jest częścią planu artystycznego Alejandro Durána - aby wzbudzić ciekawość, a następnie sporą dawkę refleksji.

Ogromna ilość plastikowych butelek na brzegu oceanu

foto: ALEJANDRO DURÁN

Jeśli spacer po piaskach miał miejsce w malowniczym Sian Ka'an, rezerwacie biosfery i wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO na wschodnim wybrzeżu meksykańskiego półwyspu Jukatan, czerwona plastikowa rzeka i wiele innych surrealistycznych widoków może stać się rzeczywistością. Drzewo kokosowe zrzuca owoce w kolorze Skittles? Tak. Szczoteczki do zębów rosną jak trzciny? Wyobrażasz to sobie?. Jeśli któryś z tych opisów widoków zainspirował Cię do zadania pytań, na stronie www.nationalgeographic.com dowiesz się, że zostały starannie wykonane przez Durána ze śmieci zebranych wzdłuż brzegów Sian Ka'an.

To naprawdę absurd, że plastikową butelkę z wodą można wykorzystać do zaspokojenia pragnienia przez kilka minut, a następnie przez lata, dziesięciolecia, a nawet stulecia, niszczyć ekosystemy i zagrażając życiu na naszej planecie.

Dowiedz się więcej o misji Alejandro Durána, który zamienia śmieci oceaniczne w sztukę aby zainspirować ludzi do działania: https://www.nationalgeographic.com/photography/proof/2016/06/an-oceans-trash-is-an-artists-treasure/

Naturyzm-Polska 05.02.2018 0 279
Podobne Newsy
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rate
1 votes
Recommend
Categories
Ecology (1 posts)
Lifestyle (1 posts)
Music (1 posts)
Naturism in Europe (1 posts)
Naturism in Greece (1 posts)
Naturisme France (1 posts)
Naturismo España (1 posts)
Naturyzm Polska (30 posts)
Nudity in art (1 posts)
RPA (1 posts)
Ruch naturystyczny (9 posts)
Twitter News (1 posts)
USA (1 posts)
Naturyści pozdrawiają
Loading...
Loading...
Sponsored
loading...