Translate
Widok postu

Barefooting i Nudyzm - idealne i naturalne połączenie

Czy kiedykolwiek zadawałeś/aś sobie pytanie o związek między chodzeniem boso a nudystycznym stylem życia?

Myślałem o związku między tymi dwoma stylami życia, ponieważ uważam się za barefootera* i nudystę. A oto krótka historia mojej "kariery" nudysty i naturysty.

Kiedy byłem dzieckiem, moi przyjaciele (chłopcy i dziewczyny) i ja bawiliśmy się w lesie i na placu zabaw. Czasami byliśmy w tym czasie nago. Większość z nas też była boso. Nikt nie wstydził się nagości drugiej osoby w tym czasie. Po prostu było miło, a twoje ubrania nie były brudne. Robiliśmy to, dopóki nie poszliśmy do liceum. Potem, wraz z dojrzewaniem, większość z nas wstydziła się nagości przed innymi.

Chodzenie boso po pomoście

foto: By Gisele Porcaro z Brasilia, Brasil CC 2.0

 

Wciąż byliśmy boso, kiedy tylko było to możliwe, ale większość wolała nosić ubrania. W czasie moich studiów ponownie rozpocząłem praktykować swój styl nudysty w moim wspólnym mieszkaniu, które dzieliłem z przyjaciółmi z uczelni. Głównie w moim pokoju, ponieważ moi koledzy nie byli nudystami. Utrzymywałem też swój styl życia na boso. Ponieważ pracuję w biurze, moje plecy zaczęły mnie boleć i zdałem sobie sprawę, że chodzenie boso sprawiło, że ból pleców znikał bardzo szybko.

 

Teraz staram się, w miarę możliwości, utrzymywać nagi i bosy styl życia. Na zewnątrz wolę być nago na plaży, w lesie, na tarasie i wszędzie tam, gdzie mam możliwość zdjęcia moich ubrań.

 

Jaki jest związek między barefootingiem a nudyzmem? Czy każdy nudysta też jest barefooterem? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania przeczytaj dalszą część artykułu w oryginalnej wersji na stronie: https://clothesfreelife.com/2014/02/barefooting-and-nudism-a-perfect-and-natural-connection-2/

 

* Boso (Barefoot ) to najczęstsze określenie stanu braku noszenia obuwia.

Noszenie obuwia jest wyłącznie cechą ludzką. (...) Istnieją korzyści zdrowotne i pewne ryzyko związane z chodzeniem boso. Obuwie zapewnia ochronę przed skaleczeniami, otarciami, siniakami i uderzeniami przedmiotów na ziemi lub samą teksturą podłoża, a także przed mrozem lub oparzeniami cieplnymi oraz pasożytami(...). Jednak buty mogą ograniczać elastyczność, wytrzymałość i ruchliwość stopy i mogą prowadzić do wyższych częstości występowania elastycznej płaskiej stopy, guzków, palca młotka i nerwiaka Mortona. Chodzenie boso powoduje bardziej naturalny chód, pozwalając na bardziej kołyszący ruch stopy, eliminując mocny cios pięty, a tym samym generując mniejszą siłę kolizji w stopie i podudziu.

Istnieje wiele sportów, które są wykonywane boso, w szczególności gimnastyka i sztuki walki, ale także siatkówka plażowa, bieganie boso, chodzenie boso i jazda na nartach wodnych. W nowoczesnym języku osoba, która nie nosi butów publicznie lub bierze udział w wyżej wymienionych sportach, może być opisana jako barefooter. źródło: Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Barefoot#Hiking

 

Naturyzm-Polska 18.01.2018 1 223
Podobne Newsy
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
 •  64delfin: 
   

  Jestem identyczny pod względem nagości i nagich - bosych, zadbanych stóp.

  Pozdrawiam.

   
   19.01.2018 
  0 punktów
   
Ocen
3 głosy
Poleć
Kategorie
Ecology (1 posty)
Lifestyle (1 posty)
Music (1 posty)
Naturism in Europe (1 posty)
Naturism in Greece (1 posty)
Naturisme France (1 posty)
Naturismo España (1 posty)
Naturyzm Polska (30 posty)
Nudity in art (1 posty)
RPA (1 posty)
Ruch naturystyczny (9 posty)
Twitter News (1 posty)
USA (1 posty)
Naturyści pozdrawiają
Loading...


Sponsored
Loading...