Translate
Post view

Czy opalanie się w bieliźnie jest w porządku? Rozbieranie się podczas gorącej fali ostatniego lata wzbudziło debatę

Brytyjczycy podzielili się, czy łapanie opalenizny w miejscu publicznym bez noszenia bikini czy kąpielówek jest społecznie akceptowane

Ponieważ w tym roku Wielka Brytania wygrzewała się w tropikalnych warunkach z temperaturami rosnącymi do 35C (95F), ludzie chcący jak najlepiej wykorzystać ten upał, ruszyli do parków i na plaże w całym kraju, aby się opalać.

Ale niektórzy wyznawcy słońca posunęli się do ekstremalnych posunięć, aby uzyskać opaleniznę - a ta kwestia wywołała ostrą debatę publiczną.

Nie mając do dyspozycji bikini ani kąpielówek, wiele osób opuściło miejsca pracy wcześnie, aby cieszyć się pogodą i postanowiło sobie, że próbują łapać promienie tylko w bieliźnie albo bez - dzieląc opinię publiczną w trakcie dyskusji.

Dziewczyny opalające się w parku w bieliźnie

Pan Mason, 56, z Cheadle Hulme, Stockport, powiedział, że niedopuszczalne jest, aby zdejmować bieliznę w miejscu publicznym, aby uzyskać opaleniznę.

"Nie zrobiłbym tego sam i tak naprawdę nie chcę, aby moje wnuki widziały takie zachowanie" - powiedział. "Naprawdę nie czułbym się komfortowo z kimś, kto leży w parku tylko w majtkach. Stroje kąpielowe są nieznacznie lepsze, ale nawet w parku byłoby to trochę dziwne. Może na plaży, ale nie w parku ani na ulicy.

Rian, 34, z Manchesteru, powiedział: "Wszystko zależy od rodzaju bielizny. Nie zrobiłbym tego sam, chyba że byłbym z przyjaciółmi, ale większość bielizny jest dokładnie taka jak strój kąpielowy - tylko materiał jest czasami trochę inny."

W trakcie ostatnich letnich upałów, jedni się opalali a inni zaczęli masowo publikować w mediach społecznościowych komentarze na temat tego, czy rozbieranie to było społecznie akceptowalne.

Kwestia została również omówiona na Quora, gdzie jedna osoba zapytała: "Dlaczego jest społecznie akceptowalne, aby kobiety nosiły bikini w miejscach publicznych, ale nie bieliznę?"

Większość osób biorących udział w debacie zdawało się zgadzać, że strój kąpielowy jest do przyjęcia, ponieważ został zaprojektowany do noszenia jako odzież wierzchnia.

Jeden z internautów napisał: "Chodzi o konotacje. Bielizna oznacza stan tuż przed nagością, więc jeśli ktoś ma na sobie bieliznę, ta osoba zasadniczo mówi: "Spójrz na mnie jestem prawie nagi".

"Stroje kąpielowe kojarzą się z kąpielą na plaży lub na basenie - pisze ktoś inny: "Było tak gorąco więc po prostu wielu ludzi poszło popływać i opalić się później i byli zbyt rozleniwieni upałem, aby myśleć o zabraniu stroju kąpielowego. A więc nie ma to nic wspólnego z jakimś nowym trendem w tej kwestii eksponowania swojego ciała. Nie wiem po co w ogóle ten cały szum"

źródło & foto: https://www.theguardian.com/uk-news/2016/jul/22/is-it-ok-to-sunbathe-in-undies-stripping-off-heatwave-sparks-debate?CMP=share_btn_tw

Naturyzm-Polska 07.02.2018 0 273
Podobne Newsy
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rate
1 votes
Recommend
Categories
Ecology (1 posts)
Lifestyle (1 posts)
Music (1 posts)
Naturism in Europe (1 posts)
Naturism in Greece (1 posts)
Naturisme France (1 posts)
Naturismo España (1 posts)
Naturyzm Polska (30 posts)
Nudity in art (1 posts)
RPA (1 posts)
Ruch naturystyczny (9 posts)
Twitter News (1 posts)
USA (1 posts)
Naturyści pozdrawiają
Loading...
Loading...
Loading...
loading...