Translate
Widok postu

Dlaczego nie rozwija się społeczna nagość?

Obecnie problemy związane z nagością społeczną

Ludzie, którzy cieszą się społeczną nagością, powszechnie dostrzegają, że istnieje w tej kwestii wiele problemów. Mało kto by temu zaprzeczył. Złoty wiek dla naturyzmu i nudyzmu to teraz nie jest. Te problemy mogą dotyczyć wielu krajów, chociaż często występują różnice.

Rozpatrzymy problemy związane z nagością społeczną w kilku kategoriach, z dodatkowymi szczegółami w każdej z nich.

Problemy z publicznym podejściem do nagości i zrozumienia nagości społecznej

 • Większość osób ma negatywne opinie na temat nagości w ogóle: że jest haniebna, krępująca lub "obrzydliwa", że powinno się nią cieszyć tylko prywatnie, że jest psychicznie niezdrowa lub fizycznie niehigieniczna, szkodliwa dla dzieci itp.
 • Większość ludzi nie odróżnia nagości (nawet gdy występuje sama) w ogóle od seksualności.
 • Większość ludzi nie może zrozumieć, co naturyści/nudyści uważają za przyjemne w związku z nieseksualną społeczną nagością.
 • Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z innych korzyści wynikających ze społecznej nagości, takich jak relaksacja i redukcja stresu, większa pewność siebie, lepsza akceptacja ciała, poczucie wspólnoty z miłymi, podobnie myślącymi ludźmi, którzy są dumni z tego, że są trochę niekonwencjonalni, umiejętność bycia bardziej otwartym na innych, uczucia większej bliskości z naturą itp.
 • Większość ludzi nie wie, jak "normalne" i nieseksualne zajęcia są w klubach naturystów / nudystów i kurortach, plażach, imprezach i innych wydarzeniach towarzyskich.

Ludzie niechętnie identyfikują się z ruchami, takimi jak naturyzm i nudyzm

Problemy wynikające z różnych lęków związanych z nagością i seksualnością

 • Mężczyźni, którzy nie mają doświadczenia z bezpłciową społeczną nagością, prawie zawsze obawiają się wstydu w wyniku erekcji. (Fakt, że ta troska jest tak powszechna, jest oznaką trudności w znalezieniu nawet takich podstawowych informacji.)
 • Kobiety zazwyczaj obawiają się niechcianej uwagi seksualnej, a nawet obawiają się o swoje bezpieczeństwo fizyczne w wyniku pełnej lub częściowej nagości.
 • Ludzie mają obawy, często uzasadnione, dezaprobaty od innych w wyniku uczestnictwa w nagości społecznej - np. Złe reakcje przyjaciół i krewnych, szkodzenie karierze lub nawet utratę pracy, ostracyzm z innych grup społecznych.
 • Zarówno mężczyźni, jak i kobiety obawiają się zaangażowania w niechciane czynności seksualne. Oboje również mogą martwić się o utratę partnera wobec kogoś w seksualnie naładowanym środowisku.
 • Ludzie uważają społeczność ludzi, którzy lubią społeczną nagość za coś w rodzaju wspólnoty z "obcymi" lub nieznanymi obyczajami i konwencjami, których nieumyślne naruszenie doprowadzi do zakłopotania i społecznej dezaprobaty.
 • Większość ludzi ma ograniczone zrozumienie wielu i skomplikowanych praw rządzących publiczną lub nawet prywatną nagością i ma uzasadnione obawy przed problemami prawnymi, nawet jeśli prawo w tej kwestii w rzeczywistości nie ma zastosowania.
 • Wiele osób obawia się uczestnictwa nieletnich w społecznej nagości, choć zwykle jest to zgodne z prawem, a nawet bardzo bezpieczne.
 • Nawet jeśli nieletni legalnie uczestniczą w nagości społecznej, istnieją uzasadnione obawy dotyczące legalności fotografii lub nagrań wideo (nawet tych prywatnych z własnymi dziećmi). Prawo na ten temat jest bardzo złożone i często interpretowane i stosowane niepoprawnie.

To nie koniec wyliczania problemów z akceptacją nagości w społeczeństwie. Aby dowiedzieć się o pozostałych przejdź na stronę: https://naturistphilosopher.wordpress.com/2014/02/15/why-isnt-social-nudity-thriving/

Naturyzm-Polska 17.01.2018 0 220
Podobne Newsy
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
 • Brak komentarzy
Ocen
0 głosy
Poleć
Kategorie
Ecology (1 posty)
Lifestyle (1 posty)
Music (1 posty)
Naturism in Europe (1 posty)
Naturism in Greece (1 posty)
Naturisme France (1 posty)
Naturismo España (1 posty)
Naturyzm Polska (30 posty)
Nudity in art (1 posty)
RPA (1 posty)
Ruch naturystyczny (9 posty)
Twitter News (1 posty)
USA (1 posty)
Naturyści pozdrawiają
Loading...

Sponsored
Loading...