Translate
Widok postu

Nudyzm / naturyzm: kwestia relacji męsko-damskiej

Wiele społecznych organizacji naturystów / nudystów dąży do proporcji 50-50 mężczyzn i kobiet, ale rzadko to osiąga. Zwykle jest więcej mężczyzn niż kobiet

Na pewno nie jeden raz spotkaliście się z wypowiedzią samotnych naturystów, którzy nie zostali wpuszczeni na jakąś imprezę naturystyczną w swojej okolicy, ponieważ nie mogli znaleźć kobiety, która by do niego dołączyła. Nie chodzi o to, że musi być z nią w związku; chodzi o to, że grupa stara się utrzymać pewien stosunek płci męskiej i żeńskiej. Więc nie ma szczęścia: nie może uczestniczyć w imprezach towarzyskich nudystów z członkami klubu, chyba że przyprowadzi kobietę.

Dyskryminowanie samotnych naturystów w środowisku naturystycznym jest częstym zjawiskiem

O takich grupach naturystycznych - czy imprezach saunowych dla nudystów - rzekomo "otwartych dla wszystkich", które dyskryminują mężczyzn, jeśli czują, że nie mają wystarczająco dużo kobiet - uważamy, że jest to niesprawiedliwe i sprzeczne z etykietą naturyzmu. (Aby było jasne, nie mówimy o grupach par, które zakazują wstępu singli lub organizacji rodzinnych, które akceptują tylko rodziców, dzieci lub grupy gejowskie).

Widzimy to jako seksizm, wobec mężczyzn - tak, mężczyźni też mogą być ofiarami seksizmu. A seksizm jest czymś, co nie powinno być częścią ideologii naturyzmu. Wydarzenia związane z naturyzmem społecznym mają być bezpłciowe, przecież to nie są imprezy swingersów.

Według wpisu Wikipedii na temat naturyzmu, można przeczytać, że: naturyzm to akceptacja niezależnie od wieku, kształtu ciała, kondycji, zdrowia, bogactwa, pozycji, narodowości, rasy i płci.

Więcej (w jęz. angielskim) można przeczytać na: https://jillianpage.com/2014/02/17/nudismnaturism-the-male-female-ratio-issue/

Naturyzm-Polska 17.01.2018 0 188
Podobne Newsy
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
  • Brak komentarzy
Ocen
0 głosy
Poleć
Kategorie
Ecology (1 posty)
Lifestyle (1 posty)
Music (1 posty)
Naturism in Europe (1 posty)
Naturism in Greece (1 posty)
Naturisme France (1 posty)
Naturismo España (1 posty)
Naturyzm Polska (30 posty)
Nudity in art (1 posty)
RPA (1 posty)
Ruch naturystyczny (9 posty)
Twitter News (1 posty)
USA (1 posty)
Naturyści pozdrawiają
Loading...


Loading...