Photos
Description

Jedyna plaża naturystów w Benalmadenie

Położona pomiędzy plażami Las Yucas i La Viborilla, plaża Benalnatura to jedyna plaża naturystów leżąca w okolicy Benalmadeny. Spokój i relaks - tak to miejsce opisują bywalcy.

O plaży w Benalnatura

Do plaży można dostać się jedynie za pośrednictwem otoczonych przez bujną roślinność schodów wiodących do ukrytego wśród palm beach baru. Rozebranie się jest obowiązkowe, a pilnujący wejścia ochroniarz zabroni go tym poniżej 18 roku życia.

Plaża to w zasadzie zatoczka mierząca 100 metrów o szerokości około 40 metrów. Otoczona z obu stron klifami i gęstym laskiem stanowi świetną odskocznię od otaczającego świata i oczu ciekawskich. Chociaż plaża La Viborilla znajduje się tylko 200 metrów dalej i prowadzi do niej chodnik osadzony na skałach, nie ma innego wejścia niż te przy chiringuito.

Plażę pokrywa gruboziarnisty piasek, który czasem może kaleczyć stopy, wiec lepiej zaopatrzyć się w specjalne obuwie do chodzenia w wodzie. Nie ma zbyt wielu fal, woda jest czysta i nadaje się do uprawiania snorkelingu.

Minusami Benalnatury może być fakt, że jest tam dość mało miejsca, a w weekendy wypełnia się po brzegi. Niektórzy narzekają też, że woda jest bardzo zimna, czasem lodowata, warto wziąć to pod uwagę planując tam wypoczynek.

Więcej o tym miejscu przeczytasz na stronie: https://www.wakacje-hiszpania.pl/Benalmadena-Costa/artykuly/plaza-benalnatura-jedyna-plaza-nudystow-w-benalmadenie

Location
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rate
4 votes
Recommend

loading...
Loading...
loading...