Translate
Post view

Naturystyczny styl życia na wybrzeżu dalmatyńskim

Najlepsze plaże Chorwacji - BEST BEACHES OF CROATIA 

Chorwacja słynie już z pięknych miast, kurortów nad Adriatykiem i wspaniałych możliwości spędzenia wakacji. Coraz więcej turystów wybiera się na wakacje do Dubrownika, Puli i Opatiji, szukając całkowitego relaksu. Jednak pomimo zachwycającego piękna krajobrazu, nie wszystkie plaże w tych kurortach są cenione przez turystów z powodu braku piasku i ostrych kamyków. Mamy dla Was klasyfikację najlepszych plaż w Chorwacji, gdzie można pójść i cieszyć się swoim czasem:

 

Plaża Dubovica beach 

Dubovica znajduje się na wyspie Hvar, na wybrzeżu Dalmacji. Jest to plaża w lagunie, pokryta białym żwirem i usiana kępami lawendy (stąd pachnące powietrze). Obszar ten jest stosunkowo mniej zatłoczony i nie jest wykorzystywany w celach turystycznych. To wspaniałe miejsce dla dorosłych, którzy szukają ciszy, ale plaża nie jest całkowicie dobra dla całej rodziny; to raczej dobre miejsce dla par i przyjaciół. Pamiętaj jednak, że woda jest doskonała i oferuje bardzo dobre warunki do pływania.

 

Przepiękne plaże Chorwacja

 

Milna

Milna znajduje się na wyspie Brač i ma cztery plaże w kształcie laguny. Żwirowe plaże są otoczone drzewami, a krajobrazy obejmują lasy sosnowe, winnice i sady. Jeśli chcecie spokojnie popływać, jest to idealne miejsce.

 

Plaża Zlatni Rat

Również na wyspie Brac znajduje się plaża - Zlatni Rat, której nazwa oznacza "Złoty Róg", ze względu na złote piaski, które przyciągają wielu turystów. Ludzie przyjeżdżają tu specjalnie na pływanie, ale także dla sportów wodnych, plaża to pas piasku, który wydaje się wynurzać z morza. W zależności od wiatru i fali plaża często zmienia swój kształt.

 

Valalta, Lokrum i Koversada Island - raj nudystów

Valalta to bardzo popularna plaża dla nudystów w Chorwacji, położona niedaleko miasta Rovinj. Turyści zazwyczaj wybierają Valaltę, ponieważ mają tu możliwość obozowania, a miejsce ma bardzo dobre zaplecze gastronomiczne. Tutaj znajdziesz piękną piaszczystą plażę, która jest sztuczna i zbudowana specjalnie na potrzeby turystyki.

 

Aby dostać się na wyspę Lokrum musisz wypożyczyć łódź z Dubrownika. Wyspa jest uważana za rezerwat przyrody i jest chroniona przez Akademię Sztuki i Nauki w Chorwacji (Academy of Art and Science in Croatia); od strony wschodniej znajduje się kamienista plaża przeznaczona dla nudystów. Atrakcje wyspy Lokrum Sunt są reprezentowane przez ogród botaniczny i stary francuski fort na najwyższym szczycie, który jest łatwo dostępny. Innym celem byłby stary klasztor na wyspie. Jeśli chodzi o plażę, znajduje się nad jeziorem połączonym z morzem, które jest odpowiednie dla niedoświadczonych pływaków, ze względu na płytkie i spokojne wody.

 

Koversada to kolejna plaża dla nudystów w Chorwacji (i jedna z najstarszych w Europie), położona w tej samej okolicy co Valalta. Pobliskie miasto jest bardzo przesiąknięte "nagim życiem", nawet mocniej niż Valalta. Można tu znaleźć zarówno piaszczyste plaże, jak i te żwirowe, z których każda oferuje dobre warunki do pływania i sportów wodnych.

Admin 23.01.2019 0 80
Podobne Newsy
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rate
0 votes
Recommend
Categories
Books (5 posts)
Lifestyle (7 posts)
Nagie protesty (1 posts)
Nagie wędrowanie (1 posts)
Naturism Australia (3 posts)
Naturism Germany (1 posts)
Naturism in Israel (1 posts)
Naturismo España (1 posts)
Naturizam Hrvatska (2 posts)
Naturyzm Polska (10 posts)
Naturyzm w mediach (1 posts)
Prawo (3 posts)
Rankingi (2 posts)
Ruch naturystyczny (6 posts)
USA (1 posts)
Zima (1 posts)
Znane osoby (1 posts)
Naturyści pozdrawiają
Loading...
Loading...


Miłego dnia

Poland

loading...