Article

Naturystka na plaży golasów rozkłada swoje rzeczy

W czerwcu każdego roku, zwolennicy "nagiego" stylu życia, mogą obchodzić swoje oficjalne święto, dzień naturystów i nudystów. Jednak "dni naturystów", w rzeczywistości jest kilka w ciągu roku. Wielu fanów nagości świętuje swoje "dni" nie koniecznie według terminów kalendarzowych. Jak mówią sami zainteresowani, jest wiele takich okazji w roku, w których można świętować nago. Każdy powód jest świetną okazją do takiego świętowania-dodają

Druga niedziela czerwca, Światowy Dzień Naturystów

Jest to międzynarodowy dzień, który został ustanowiony przez Międzynarodową Federację Naturyzmu, zarejestrowaną w UNESCO. Polscy zwolennicy naturyzmu mogą świętować go praktycznie legalnie, gdyż w naszym kraju istnieje Federacja Naturystów Polskich która jest członkiem tej międzynarodowej organizacji. Jednak w Polsce ani w krajach słowiańskich nie zauważycie masowych uroczystości w związku z tym dniem, ponieważ większość naturystów nie jest świadomych że coś takiego istnieje. A nawet jeżeli ktoś o tym wie, to są to wąskie grupy osób które preferują świętowanie w swoim wąskim gronie.

07 lipca, Dzień Iwana Kupały

W krajach słowiańskich bardziej popularnym dniem wydaje się być Dzień Kupały, a raczej jedna z nocy w czasie wakacji. W czasach pogańskich, nasi przodkowie tej nocy odprawiali różne obrzędy, tańce i zabawy nago. Wielu pewnie z was pamięta jeszcze zabawę polegającą na poszukiwaniu tego dnia kwitnącego nocą kwiatu paproci. Za "komuny" takie nocne wyprawy były częścią zabawy na obozach harcerskich. W niektórych regionach obchodzi się podobne święto w nocy 22 czerwca, kiedy jest letnie przesilenie i najkrótsza noc w roku. Jeszcze inni obchodzą podobną tradycję 24 czerwca.

19 lipca Dzień bez strojów kąpielowych

Jest to kolejne święto które na stałe wpisało się do kalendarza ludzi lubiących odpoczynek bez ubrania. Ma ono przypominać, że już jest pełnia lata, i nadszedł czas aby aktywnie korzystać z plaży, zgodnie z oczekiwaniami naturystów, bez strojów kąpielowych. Obchody tego dnia odbywają się jednak tylko w krajach, w których znajdują się publiczne plaże na których można odpoczywać bez ubrań i nie jest to zabronione przez tamtejsze prawo.

Sierpień, Dzień Neptuna

Przez długi okres było to bardzo popularne święto na plaży nudystów w krymskiej miejscowości Koktebel. Świętowanie tego dnia było praktykowane od czasów poety Wołoszyna, założyciela radzieckiego nudyzmu. Członkowie stowarzyszenia "Telord" i wielu jej sympatyków organizowali na dużą skalę w tych dniach coś w rodzaju spektakli teatralnych, w których rolę kostiumu odgrywały kolorowe rysunki na nagim ciele. Plotka głosi, że każdy, kto znajdował się w pobliżu tego dnia, zawsze został "zarażony wirusem naturyzmu" i od tamtej pory mógł brać udział w następnych obchodach tego święta. Podobne tradycje zaczęły się pojawiać w wielu rejonach dawnych krajów WNP.

3 września. Dzień nudystów w USA

Od tej daty, liczy się historię naturyzmu w Stanach Zjednoczonych. 03 września 1929 roku w Nowym Jorku odbyła się pierwsza konferencja zainicjowana przez naturystów. Jednym z jej organizatorów był imigrant z Niemiec, który przeniósł się do USA. Po przybyciu zauważył, że nie ma tutaj żadnej organizacji naturystycznej, podczas gdy w swojej ojczyźnie takie organizacje działały już dosyć prężnie. Z racji tego że był on zapalonym naturystą, zdecydował się "edukować" obywateli Stanów Zjednoczonych. Podczas zawiązywania pierwszych grup naturystycznych, napotkał na zaciekły opór społeczności religijnych dlatego przez pewien czas naturyzm nie był dozwolony we wszystkich stanach USA.

Podróżując dzisiaj do USA czy innych krajów na świecie, możemy wziąć udział w wielu imprezach organizowanych z okazji dni nawiązujących do naturystycznych tradycji.

21.02.2016
 
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Actions
Recommend
Rating
0 votes
Loading...
Loading...