Zdjęcia
Opis

Piaszczysta, niewielka plaża nad jeziorem Turawskim (20 km z centrum Opola) na jego północnym brzegu. Lokalizacja gps: N50°44'7.9296" | E18°7'59.052"

"Założyliśmy" ją ze znajomymi w 2014 roku. Frekwencja w słoneczne weekendy w sezonie różna, od 10 do rekordowych 40-50 osób. Wielkość plaży bezpośrednio przy wodzie uzależniona od poziomu wody w jez.Turawskim (np. przy ~75mln m3 - plaża praktycznie zalana, przy ~60mln m3 - idealna, dość duża ale nie ma spacerów wzdłuż brzegu)

Spokojnie nadaje się na wypady w pojedynkę, w parach, z dziećmi, bardzo łagodne zejście do wody, miejsca zacienione. W tym sezonie planujemy zrobić stałe słupki do siatkówki plażowej bo jest na to miejsce :)

Niestety zdarza się, że jezioro zakwita glonami. Czasem się to zmienia w ciągu dosłownie kilku godzin (woda z klarownej robi się zielona lub odwrotnie). Nie ma to niestety reguły. Trzeba śledzić raporty tych co byli np. dzień wcześniej lub aktualnie są na plaży i podzielą się tą informacją w necie głównie na nns ale zachęcamy do pisania informacji także tutaj.

Przydatne "narzędzia" do planowania wypadów:

Lokalizacja
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
 •  mi_chal: 
   

  Woda wczoraj troszkę się zazieleniła, frekwencja ~30osób, spokojne, błogie opalanie :)

   
   12.06.2017 
  0 punktów
   
 •  mi_chal: 
   

  Mimo, że sezon nagiego plażowania rozpoczęty już 1 kwietnia to dopiero wczoraj było takie godne rozpoczęcie sezonu :) Pogoda dopisała, plażowiczów lekko ponad 25, atmosfera wspaniała, grillowanie na plaży, woda rześka, cudnie przejrzysta.

  Oby więcej takich wypadów.

  Pzdr dla wczorajszych plażowiczów - do zobaczenia kolejnym razem :)

   
   29.05.2017 
  0 punktów
   
 •  Stachiwa: 
   

  Na jednej z fotek, widzę kawałek D.D..

   
   05.03.2017 
  0 punktów
   
Głosuj
9 głosy
Poleć


Loading...


Rejsy dla naturystów

Na świecie jest kilka firm które oferują rejsy po Karaibach dla naturystów, jedna z nich jest Holland America Line. Od lutego każdego roku, statek wycieczkowy "Maasdam", na którego pokładzie może podróżować 1250 osób, odbywa rejsy po wodach karaibskich. Pasażerami są głównie osoby, którzy lubią wypoczywać kompletnie bez odzieży w czasie wakacji. Pomysłodawcy wycieczek dla golasów twierdzą, że jest to doskonała zabawa dla ludzi o podobnych zainteresowaniach i wspólny relaks. Współwłaściciel i Prezes Organizacji, która jest inicjatorem takich wyjazdów, twierdzi, że "morze i naturystyka to wspaniałe płączenie".

Naturystyczne hotele

Najpopularniejsze hotele dla fanów naturyzmu na wakacje.

Read More

Naturyści i podglądacze

Naturystyczny odpoczynek w plenerze a podglądacz.

Read More

Czy warto być naturystą

Wśród naturystów można natknąć się interesujących ludzi.

Read More

Naturyzm Google+