Photos
Description

Piaszczysta, niewielka plaża nad jeziorem Turawskim (20 km z centrum Opola) na jego północnym brzegu. Lokalizacja gps: N50°44'7.9296" | E18°7'59.052"

"Założyliśmy" ją ze znajomymi w 2014 roku. Frekwencja w słoneczne weekendy w sezonie różna, od 10 do rekordowych 40-50 osób. Wielkość plaży bezpośrednio przy wodzie uzależniona od poziomu wody w jez.Turawskim (np. przy ~75mln m3 - plaża praktycznie zalana, przy ~60mln m3 - idealna, dość duża ale nie ma spacerów wzdłuż brzegu)

Spokojnie nadaje się na wypady w pojedynkę, w parach, z dziećmi, bardzo łagodne zejście do wody, miejsca zacienione. W tym sezonie planujemy zrobić stałe słupki do siatkówki plażowej bo jest na to miejsce :)

Niestety zdarza się, że jezioro zakwita glonami. Czasem się to zmienia w ciągu dosłownie kilku godzin (woda z klarownej robi się zielona lub odwrotnie). Nie ma to niestety reguły. Trzeba śledzić raporty tych co byli np. dzień wcześniej lub aktualnie są na plaży i podzielą się tą informacją w necie głównie na nns ale zachęcamy do pisania informacji także tutaj.

Przydatne "narzędzia" do planowania wypadów:

Location
Comments
Order by: 
Per page:
 
 •  mi_chal: 
   

  W tym sezonie dość rzadko na niej bywamy, głównie za sprawą dość loteryjnej wody. Jednego dnia potrafi być czysciutka, a na następny totalna zieleń. Niemniej jednak poziom wody przez cały dotychczasowy sezon idealny. 

   
   19.08.2018 
  1 point
   
 •  mi_chal: 
   

  Woda wczoraj troszkę się zazieleniła, frekwencja ~30osób, spokojne, błogie opalanie :)

   
   12.06.2017 
  0 points
   
 •  mi_chal: 
   

  Mimo, że sezon nagiego plażowania rozpoczęty już 1 kwietnia to dopiero wczoraj było takie godne rozpoczęcie sezonu :) Pogoda dopisała, plażowiczów lekko ponad 25, atmosfera wspaniała, grillowanie na plaży, woda rześka, cudnie przejrzysta.

  Oby więcej takich wypadów.

  Pzdr dla wczorajszych plażowiczów - do zobaczenia kolejnym razem :)

   
   29.05.2017 
  0 points
   
 •  Stachiwa: 
   

  Na jednej z fotek, widzę kawałek D.D..

   
   05.03.2017 
  0 points
   
Rate
11 votes
Recommend

loading...
Loading...

Sponsored
loading...