Translate
Widok postu

Bycie nagim czyni nas szczęśliwszymi i bardziej zadowolonymi z naszych ciał

Czujecie się gorzej, nieswojo, niepewnie? Zdejmijcie całe swoje ubranie

 

- Bycie nagim czyni nas szczęśliwszymi i bardziej zadowolonymi.

- Nudyści często twierdzą, że nagość sprawia, że czują się szczęśliwsi niż w ubraniu.

- Brakowało jednak do tej pory, dowodów na to, że nagość wpływa na szczęście ludzi.

- Naukowcy badali zadowolenie ze swojego ciała przed i po zdjęciu ubrania.

- Stwierdzili, że bycie nagim sprawia, że ludzie są bardziej zadowoleni ze swoich ciał.

 

Można by pomyśleć, że bycie nago w otoczeniu grupy nieznajomych sprawi, że będziesz bardziej samoświadomy swojego ciała. Ale wygląda na to, że jest odwrotnie. Biorąc udział w zajęciach dla nudystów, ludzie są bardziej zadowoleni ze swoich ciał, a nawet z życia, sugerują nowe badania.

Wypoczywająca naturystka na plaży

Grupa badaczy z Goldsmiths University of London przyjrzała się powiązaniom między naturystycznymi aktywnościami a tym, jak bardzo uczestnicy odczuwali swoje ciało i ich życie w ogóle. Badanie, opublikowane w Journal of Happiness Studies, zdaje się potwierdzać, że zdejmując ubrania wśród obcych, jest prawdopodobnie dla Ciebie korzystne.

"Niezadowolenie ze swojego ciała jest poważnym, globalnym problemem, który negatywnie wpływa na zadowolenie z życia" - napisali autorzy badania. "Podnoszono już kiedyś kilka twierdzeń na temat możliwych korzyści psychologicznych płynących z działalności naturystów, ale bardzo niewiele badań empirycznych zbadało te korzyści lub jakiekolwiek wiarygodne wyjaśnienia dla nich."

Dr Keon West i jego współpracownicy poprosili 850 Brytyjczyków o wypełnienie ankiety internetowej i stwierdzili, że ci, którzy spędzają czas nago, są bardziej zadowoleni ze swoich ciał - co wyjaśnia w filmie poniżej. Im dłużej uprawiali naturyzm, i im częściej to robili, tym byli bardziej szczęśliwsi - stwierdzili naukowcy.

 

 

Aktywni naturyści są bardziej szczęśliwsi

Badanie wykazało również, że zadowoleni bardziej ze swoich ciał i szczęśliwsi, byli ludzie, którzy częściej spędzali czas nago aktywnie, ale nie ci którzy tylko byli nago. W dwóch kolejnych eksperymentach naukowcy udali się na dwa wydarzenia naturystyczne w Wielkiej Brytanii, aby dalej zbadać tę ideę. Podczas obu wydarzeń uczestnicy zostali zapytani o swoje uczucia tuż przed nagą imprezą, będąc już nago i po zakończeniu imprezy, zaraz przed ponownym założeniem ubrania. W obu przypadkach uczestnicy doświadczyli natychmiastowej i znaczącej poprawy uczucia wizerunku swojego ciała, samooceny i zadowolenia z życia.

 

Naukowcy stwierdzili, że wyniki pokazują, że nagość może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne.

"Naturyści mówią to już od jakiegoś czasu" - powiedział dr West. "Jednak pomimo wielu pozytywnych twierdzeń, niewiele lub żadne badania empiryczne nie zbadały jeszcze, czy aktywność naturystów (a nie postawy czy przekonania) faktycznie sprawia, że jesteśmy bardziej zadowoleni lub, co równie ważne, dlaczego sprawia nam to więcej szczęścia".

Wstępne wyniki sugerują, że widzenie innych osób nago może być nawet ważniejsze niż bycie nagim - powiedzieli naukowcy. Dr West twierdzi, że choć potrzeba więcej badań, wyniki pokazują, że nagość publiczna jest korzystna dla naszego dobrego samopoczucia. Powiedział, że badania te mogą przyczynić się na pewno do tego, aby w przyszłości móc zaoferować jakieś rozwiązanie problemu ludziom, którzy są niezadowoleni ze swojego ciała.

"W każdym razie", powiedział, "warto to zbadać".

źródło: www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4156788/Being-naked-makes-happier-bodies.html#ixzz4y3cQZuTa

Naturyzm-Polska 10.11.2017 0 205
Podobne Newsy
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
  • Brak komentarzy
Informacje o wpisie
10.11.2017 (344 dni temu)
Ocen
0 głosy
Poleć
Kategorie
Ecology (1 posty)
Lifestyle (1 posty)
Music (1 posty)
Naturism in Europe (1 posty)
Naturism in Greece (1 posty)
Naturisme France (1 posty)
Naturismo España (1 posty)
Naturyzm Polska (30 posty)
Nudity in art (1 posty)
RPA (1 posty)
Ruch naturystyczny (9 posty)
Twitter News (1 posty)
USA (1 posty)
Naturyści pozdrawiają
Loading...
Loading...

Sponsored