Translate
Widok postu

Nudyzm w USA, zapomnij o zmartwieniach i ubraniach

W nagości jest coś takiego...

Jest coś w nagości, co czyni osobę która tak wypoczywa, że zapomina ona o zwolnieniu z pracy, o spóźnionej wypłacie czy o zmniejszeniu swojej emerytury. Przynajmniej tak mówią promotorzy nagich podróży.

Kryzys gospodarczy, zrobił nam wiele dobrego, może dlatego, że powstało wtedy powiedzenie, że "jeżeli straciłeś koszulę z pleców, to powinieneś iść dalej nawet nago", powiedział Erich Schuttauf, dyrektor wykonawczy American Association Nude Recreation.

Dodał: "Wchodzisz do ośrodka nudystów, i kiedy zdejmiesz swoje ubrania, wszystkie sygnały, które łączą cię ze światem pracy - kombinezony, garnitury i itd - kiedy to zniknie, twoje ciało mówi, że to czas, aby się zrelaksować. W ten sposób, po prostu, będzie prościej i wygodniej.

Para naturystów w jednym z ośrodków dla golasów

Choć niektórzy właściciele nagich kurortów twierdzą, że robią cięcia z powodu recesji, inni twierdzą, że są na równi z budżetami z ubiegłych lat lub rozszerzają swoje usługi. Ogólnie mówiąc, naga rekreacja i nudyści w USA, przynoszą duże pieniądze. Według Schuttauf, branża ta jest wyceniana na ponad 400 milionów dolarów rocznie.

Oto pięć najpopularniejszych miejsc wg Schuttauf, aby zapomnieć o zmartwieniach i kostiumach kąpielowych. "Zwykle, ochrona przed słońcem jest wszystkim, czego tam potrzebujesz" - dodaje.

Turtle Lake Resort, Union City, Michigan

W biznesie, w którym słońce i ciepło są bardzo ważne, Michigan Turtle Lake Resort musi być ciągle twórcze, aby utrzymać klientów bez ubrań.

Jedną z jego najważniejszych atrakcji jest, czynny cały rok, obiekt klubowy o dużej powierzchni z parkietem do tańczenia. Ośrodek oferuje również lagunę, korty tenisowe i boisko do siatkówki. Ilość klientów w zeszłym roku wzrosła o 9 procent, w porównaniu z wcześniejszymi prognozami, powiedział Mark Hammond, dyrektor generalny i współwłaściciel ośrodka.

I pomimo lodowatej pogody jaka panuje czasami w Michigan, ośrodek jest otwarty we wszystkich porach roku, powiedział Hammond. W miesiącach zimowych hotel oferuje pokoje od 42 USD do 90 USD za noc.

"Jesteśmy nudystami, ale nie jesteśmy głupi", powiedział. "Kiedy jest zimno, zakładamy nasze ubrania."

Sun Meadow, Worley, Idaho

W pobliżu miast Spokane, Waszyngtonu i Coeur d'Alene w Idaho, ośrodek Sun Meadow to kolejny całoroczny nudystyczny ośrodek z licznymi atrakcjami. Schuttauf opowiada, że jego największymi atutami są kryty basen, przestrzeń do spotkań i muzyka. Dostępne są miejsca kempingowe, domki i ograniczona liczba pokoi hotelowych.

Laguna del Sol, Wilton, Kalifornia

Ośrodek na 1600 klientów, Laguna del Sol, w pobliżu Sacramento w Kalifornii, jest jednym z największych ośrodków dla nudystów w kraju, stwierdza Pan Schuttauf. Ośrodek oferuje wakacje tematyczne, w tym "Nude Stock".

Na terenie ośrodka znajdują się cztery baseny, trzy uzdrowiska i centrum fitness. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy, aby uczestniczyć w nagich wakacjach, w piątki, soboty i niedziele ośrodek oferuje bezpłatne zwiedzanie od 10:00 do 13:00.

Avalon, Paw Paw, Wirginia Zachodnia

Ośrodek Avalon, w północno-zachodniej części stanu Wirginia Zachodnia, prowadzi zwykłe usługi dla nagiego wypoczynku. W ośrodku znajduje się biblioteka z czytelnią z której można korzystać nago. Bez ubrań można również łowić tam ryby w tamtejszym stawie, nago degustować wina i chodzić na nagie wędrówki. Avalon organizuje również gale "Nude Year ''. Zgodnie z jej regulaminem, mężczyźni są proszeni o noszenie tylko krawata.

źródło & foto: edition.cnn.com/2009/TRAVEL/03/24/naked.travel.recession/index.html#

Naturyzm-Polska 22.10.2017 0 185
Podobne Newsy
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
  • Brak komentarzy
Informacje o wpisie
22.10.2017 (363 dni temu)
USA
Ocen
1 głosy
Poleć
Kategorie
Ecology (1 posty)
Lifestyle (1 posty)
Music (1 posty)
Naturism in Europe (1 posty)
Naturism in Greece (1 posty)
Naturisme France (1 posty)
Naturismo España (1 posty)
Naturyzm Polska (30 posty)
Nudity in art (1 posty)
RPA (1 posty)
Ruch naturystyczny (9 posty)
Twitter News (1 posty)
USA (1 posty)
Naturyści pozdrawiają
Loading...
Loading...

Sponsored