Translate
Widok postu

H & E naturist magazine

Wiodący magazyn o stylu życia bez ubrania

"H & E naturyst" jest wiodącym komercyjnym miesięcznikiem skupiającym się na życiowym stylu naturystów i nudystów. Regularne artykuły koncentrują się przede wszystkim na podróżach, zdrowiu i kulturze, a także nagości w sztuce oraz książkach o nagiej rekreacji.

Czasopismo wydawane jest przez firmę Hawk Editalori Ltd, z siedzibą w Hull w East Yorkshire w Wielkiej Brytanii, której właścicielem jest Pani Sam Hawcroft  będąca równocześnie, redaktorem naczelnym H & E. Hawcroft sama redaguje i wydaje swoje pismo.

Logo czasopisma dla naturystów

Początki tylko o zdrowiu

Pismo szczyci się bogatą historią i należy do grona kilku magazynów, które były drukowane już bardzo dawno. Po raz pierwszy opublikowano je w 1900 roku. W tamtych czasach magazyn zawierał tematy o zdrowiu, takie jak dieta, ćwiczenia, zioła i ogólne porady na temat zdrowego stylu życia, które miały przyczynić się do skuteczniejszej pracy organizmów jego czytelników.

W latach dwudziestych XX wieku, gdy zaczęto publikować pierwsze nagie zdjęcia i zaczęły powstawać pierwsze kluby naturystów, pismo Health & Efficiency stało się wczesnym pierwowzorem obecnego wydania, publikującym artykuły i fotografie o tej tematyce. Później takie materiały zajmowały większą część czasopisma, szczególnie gdy pojawiły się inne konkurencyjne czasopisma naturystyczne i o zdrowym stylu życia, w tym Health and Vim i Sunbathing and Health Magazine.

Ekspansja naturyzmu

Po II wojnie światowej nudyzm doświadczył ogromnej ekspansji, a miesięcznik H & E - jak się okazało - był najpopularniejszym czasopismem zajmującym się promowaniem nudystycznego stylu życia. W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku wzrosła reputacja firmy H & E jako "nudystycznej Biblii". Czytelnicy H & E składali się z nudystów, którzy byli członkami brytyjskich klubów i tych, którzy korzystali z brytyjskich plaż oraz małej mniejszości, która miała szczęście, że mogła sobie pozwolić na wakacje za granicą, i próbowała przygód we francuskich i jugosłowiańskich obiektach dla nudystów. Tamte wydania były oknem na świat, dzięki któremu, czytelnicy którzy nie mogli sobie pozwolić na zagraniczny wyjazd, dowiadywali się o życiu innych naturystów za granicą oraz jak wyglądały ich plaże naturystów.

To było namiastką tego, co miało niedługo nadejść, bo w latach siedemdziesiątych tańsze podróże zagraniczne, pozwoliły wielu brytyjskim naturystom na zwiedzanie południowej Francji, Hiszpanii, Grecji i Jugosławii. H & E odzwierciedlała tę zmianę i wkrótce stała się międzynarodowym magazynem naturystycznym dostarczającym wiadomości, raporty z podróży oraz fotografie z całego świata naturystów.

Naturystyczne pismo dzisiaj

W 2014 r. Firma H & E nabyła archiwum byłego redaktora Murray Wren, w tym setki zdjęć naturystów dostępnych na licencji, z których niektóre są dostępne do sprzedaży jako pliki do pobrania i wydruki w archiwum Murray Wren.

Magazyn miał wielu wydawców i redaktorów oraz siedziby redakcji, w Londynie, Epsom i Goole, zanim przeniósł się w 2012 roku ostatecznie do swojego obecnego biura w mieście Kingston upon Hull.

Wydanie internetowe czasopisma: www.henaturist.net

Naturyzm-Polska 20.10.2017 0 176
Podobne Newsy
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
  • Brak komentarzy
Informacje o wpisie
Ocen
0 głosy
Poleć
Kategorie
Ecology (1 posty)
Lifestyle (1 posty)
Music (1 posty)
Naturism in Europe (1 posty)
Naturism in Greece (1 posty)
Naturisme France (1 posty)
Naturismo España (1 posty)
Naturyzm Polska (30 posty)
Nudity in art (1 posty)
RPA (1 posty)
Ruch naturystyczny (9 posty)
Twitter News (1 posty)
USA (1 posty)
Naturyści pozdrawiają
Loading...

Sponsored
Loading...