Fora  ›  Naturyzm Polska  ›  Polski Naturyzm
 

Naturystka.com nie działa

Od września 2016r nie działa strona naturystyka.com. Od tego czasu otrzymujemy sporo zapytań na naszą pocztę czy ta strona to kontynuacja PPNaturism, być może ze względu na swoje wizualne podobieństwo. Odpowiedź: Nie, to nie jest kontynuacja tamtej strony!

Inne zapytania dotyczą tego, czy wiemy dlaczego tamta strona nie działa. Odpowiedź: Nie, nie wiemy z jakiego powodu przestała ona działać. Nie mieliśmy też żadnego kontaktu z Administratorem strony ani jej Moderatorami w trakcie jej działania aby zapytać ich o przyczyny.

Ze swojej strony możemy tylko wypisać przypuszczalne powody jej nieobecności w sieci:

- awaria serwera połączona z utratą kopi zapasowej serwisu. Brak możliwości odtworzenia ostatniego stanu strony.

- Administrator znudził się tematyką którą się zajmował,

- długotrwały brak zysków finansowych z prowadzonej strony.

Od kilku lat można zaobserwować coraz mniejsze zainteresowanie tematyką naturyzmu w polskim internecie. Poniższy wykres nie pozostawia złudzeń. Średnia wieku internauty poszukującego informacji o tej tematyce to 44 lata.

                                           Statystyki wyszukiwania słowa naturyzm

Witajcie,

Tak, to my byliśmy twórcami strony naturystyka.com. Nasza strona powstała kilkanaście lat temu. Bardzo zafascynowaliśmy się naturyzmem, chcieliśmy promować naturyzm. Pomyśleliśmy, że warto zrobić w Polsce coś w rodzaju katalogu miejsc dla naturystów. Utworzyliśmy stronę, potem wydaliśmy nieziemskie pieniądze żeby ją utrzymywać i udoskonalać... co roku wydawaliśmy ok. 2 tys zł na stronę. W sumie wydaliśmy kilkanaście tysięcy złotych na tę stronę.

I co się okazało? Jak myślicie dlaczego zamknęliśmy ten portal?

Najgorsze jest to, że stworzyliśmy największy portal naturystyczny w Polsce - i ten portal nie zginął z powodów finansowych, on zginął z powodu braku wsparcia prawdziwych naturystów - większość osób myliło naturyzm z czymś innym. Fotki, fotki, fotki... cycusie, motylki, muszelki, ptice, ptaszki....

Tak czy inaczej - mamy wykupione wszelkie licencje na najbardziej zaawansowany portal. Osoby, które są zainteresowane stworzeniem portalu dla prawdziwych naturystów (a nie tylko fotkami) zapraszamy na priv. Być może uda się stworzyć coś nowego?

 

 

Nasza strona powstała kilkanaście lat temu

 

Może na początek zmieńcie datę urodzin w swoim profilu, bo co niektórzy Wam nie uwierzą, ponieważ z roczników jakie wpisaliście wynika (jest napisane 1995r), że byliście wtedy jeszcze dziećmi które uruchomiły sobie stronę z golizną a teraz jeszcze krzyczycie na "starych dziadków" że musieliście za to płacić ze swojego kieszonkowego, bo chyba młodocianym wtedy też nie można było pracować? smile

 

Odejmijcie też jeszcze trochę z tych "kilkanaście lat temu", bo datę może jeszcze ktoś sprawdzić przecież bez problemu.

 

 

Do @parka_fkk

To, że każdy ma prawo zrobić ze swoją własnością, co tylko zechce, to fakt. Byłem wiernym użytkownikiem Waszej strony przez ładnych parę lat. nawiązałem dzięki niej wiele sympatycznych znajomości, także realnych. Utrzymywałem stały kontakt ze znajomymi i nagle... . No właśnie, stronka zniknęła z dnia na dzień, bez żadnego uprzedzenia, bez podania przyczyny, bez możliwości zabezpieczenia się w inne formy kontaktu z niektórymi  znajomymi. Jestem pewien, że nie tylko ja czułem się mało komfortowo. Faktem jest, że już wcześniej na stronie pojawiały się informacje o kłopotach finansowych i prośby o jakąś pomoc, ale jak czytam w Waszej informacji, powody finansowe nie były przyczyną zamknięcia strony.  Dziwi mnie takie podejście do nas - użytkowników i jak się zdawać mogło po części także przyjaciół. 

Korzystajmy z tych źródeł kontaktu, które obecnie mamy. Budujmy coś pięknego w zgodzie i szacunku do siebie oraz uczciwości wobec siebie, bo wg mnie naturysta taki właśnie jest. A tak na marginesie, dobrze, że powstają kolejne stronki N, bo powoli jest nadzieja, że jak padnie jedna, to chociaż druga pozostanie i umożliwi podtrzymanie kontaktu ze znajomymi i przyjaciółmi. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Golasów i polecam adres nowej, wręcz powstającej na naszych oczach, stronki: *** *********** *** ** Nazwa bardzo podobna do poprzedniej, Admin bardzo zaangażowany i z pomysłami, a przede wszystkim nie narzeka... .

M.

;-)

Witam, zaproaszam parkę_fkk na prv 

Pozdrawiam

System płatności na PPN był krótko mówiąc do bani. Nikt nie zapłaci nie dostając nic w zamian. Do tego możliwość dotacji była bardzo krótko na portalu, oraz słabo widoczna/rozreklamowana. Szybko ją zlikwidowaliście. Pisałem o tym na ppnie.

Co do treści: moim zdaniem było za mało moderatorów jak na ilość treści stąd nie panowanie nad dodawanymi zdjęciami. Brak jednoznacznego zdania adminów jakie treści są dopuszczalne stąd wielokrotne dyskusje czym jest fotografia naturystyczna.

Widoczność profili: tu zresztą też to się dzieje, otóż, nie może tak być, że całe profile są dostępne tylko dla znajomych bo nie oszukujmy się: kolejni użytkownicy nie przybędą. Może jakoś da się wprowadzić procentowo, np. chcesz 5 zdjęć tylko dla znajomych, to musisz mieć np. 2 zdjęcia dla zalogowanych, itp.

Weryfikacja profili: nie było, nawet nie byliście tym pomysłem zainteresowani. Tutaj jest podobnie. Pewnie nie tylko ja jestem zmęczony fikcyjnymi profilami albo profilami par, gdzie zazwyczaj kobieta nic nie wie, że jej partner ma tutaj profil "para" i są na nim ich wspólne bądź tylko partnerki zdjęcia.

Opór przed wprowadzeniem weryfikacji może wynikał z tego, że podważałoby się wiarygodność profili? Pojęcia nie mam.

Zniknięcie portalu PPN bez słowa wyjaśnienia - tak jak napisał 64delfin "Jestem pewien, że nie tylko ja czułem się mało komfortowo" Dodam od siebie: zagranie mające głęboko w poważaniu użytkowników. Chyba, że byłoby to wynikiem jakiejś awarii bez możliwości zrobienie backupu. Ale wtedy są inne portale by o czymś takim poinformować.

 

Zniknięcie portalu PPN bez słowa wyjaśnienia -

 @mi_chal, nie możemy my szaraczki oczekiwać na wyjaśnienia, skoro nawet moderator się ich nie doczekał ;)

Czyżby parka_fkk skasowała tu konto?

A co to za jedni byli ta parka?

Admini tamtej strony.

A tak naprawdę czy galeria jest potrzebna? Wydaje mi się, że nie(chyba, że pokazujemy zdjęcia miejsc do opalania i odpoczynku). Moim zdaniem chodzi o rozpropagowanie tematu naturyzmu, wskazanie miejsc gdzie można się nago  poopalać i.t.p.,a nie pokazywanie swojego ciała(czasami w sposób nieprzyzwoity) na takich stronach.Chodzi o ideę naturyzmu, czy też nudyzmu. Jeżeli się mylę to napiszcie. Pozdrawiam Paweł.

Tym bardziej, że niestety, ale w galerii są zdjęcia profilowe ściągnięte z innych portali. To XXI wiek i są skrypty wyszukujące duplikaty. Celowo nie powiem publicznie o który profil chodzi.
A potem pojawiają się wpisy, czemu ktoś nie jest cały nagi na zdjęciu, czemu coś zamazane, zakryte. A wiadomo, kto się pod takim "fałszywym" profilem ukrywa?

@Dziki1971, według mnie sie nie mylisz, ale jesteśmy w zdecydowanej mniejszości i takimi stwierdzeniami wstawiamy tylko kij w mrowisko. Niemniej liknęłam Twojego posta. :)

 

A tak naprawdę czy galeria jest potrzebna?

A tak naprawdę czy telefony są potrzebne? Auta, samoloty, itp, itd.?

Dla każdego jest miejsce na świecie, dla każdej strony www również. Jest forum nns gdzie jest praktycznie sama treść. Likwidując na tym portalu galerie = jej śmierć.

Nikt nikomu nie nakazuje być na tym czy innym portalu.

Nie mniej jednak szkoda, że tamta strona nie działa. zawsze są jakieś mankamenty. Zawsze komuś coś będzie przeszkadzać. Zawsze znajdą się prowokatorzy i trolle. Kłótnie były i będą. Ale jednak zdecydowana większość chciała tam być, a teraz nie może. A wszelkie błędy które były admin opisał były do rozwiązywania na bieżąco w myśl zasady - człowiek uczy się na błędach. A tak wylało się dziecko z kąpielą i wszyscy zbiorowo ponieśliśmy jakąś tam stratę. A szkoda.