Fora  ›  Naturyzm Polska  ›  Polski Naturyzm
 

Naturyzm - badania socjologiczne

Otrzymaliśmy prośbę od Pani Kamili o kontakt z osobami które mogłyby jej pomóc w badaniach na temat naturyzmu. Oto jej treść:

Dzień dobry,

Jestem socjolożką i prowadzę wstępne rozpoznanie pod ewentualne badania nad tematyką naturyzmu. To czym najbardziej jestem zainteresowana to kwestie związane z relacjami w środowisku naturystów oraz relacjami z nie-naturystami, szczególnie wśród członków rodzin posiadających dojrzewające dzieci.

 

Najbardziej interesują mnie pytania które przedstawiałyby się następująco:

  • czy rodzice zachęcają swoje dzieci do udziału w ruchu czy może (w jakichś okolicznościach) przeciwnie;
  • z jakimi reakcjami ze strony dorastających dzieci te zachęty i naturyzm rodziców się spotykają; 
  • jakie są główne problemy pomiędzy rodzicami, a ich dorastającymi dziećmi w społeczności naturystów;

               - czy są takie same czy też inne niż wśród nie-naturystów;

              - czy są w inny sposób rozwiązywane – szczególnie problemy dotyczące wchodzenia w pierwsze związki przez dorastające dzieci oraz inne typowe problemy      wychowawcze tego okresu;

  • jak rodzice-naturyści patrzą na seksualność swoich dorastających dzieci i ewentualną uwagę jaką ich dzieci mogą otrzymywać ze strony rówieśników;
  • czy jest to problem dla rodziców, jeśli tak to jak jest rozwiązywany.
  • Jakie inne problemy i napięcia mogą się pojawiać pomiędzy rodzicami-naturystami, ich dziećmi, innymi członkami ruchu oraz osobami z zewnątrz.

 

Na razie jest to tylko z naszej strony bezzałożeniowe rozpoznanie dosyć słabo dostępnego dla badacza obszaru, jakim jest życie prywatne naturystów. Jesteśmy na etapie poszukania osób chętnych do opowiedzenia z jakimi ewentualnie problemami w tych obszarach się zetknęły.

 

Z poważaniem, Kamila

 

Powyższe fragmenty zostały opublikowane za zgodą jej autora

Na pytania możecie odpowiadać tutaj lub skontaktować się z Panią Kamilą (kamilaspreiss@gmail.com)