Fora  ›  Dział Techniczny  ›  Pomoc
 

Poziomy użytkowników

Od dzisiaj wprowadzamy pilotażowo różne poziomy użytkowników. Polegać to będzie na tym, iż użytkownik który posiada mało dodanej przez siebie treści będzie miał ograniczony dostęp do treści innych. Wyszliśmy z założenia, że obecny układ profili jest wielce niesprawiedliwy dla osób które dodają materiały na swoje konta nie otrzymując od wielu profili nic w zamian.

 

Układ jest bardzo prosty: Każde dodanie treści na stronie, to jeden punkt. Za punkt uważa się praktycznie każde działanie skutkujące pojawieniem się na stałe treści w ciągu ostatniego miesiąca: dodanie zdjęcia, filmu, wydarzenia, wpisu na forum, dodanie komentarza, itp.

Z punktacji wyłączone są miejsca w którym treść po jakimś czasie znika lub jest niewidoczna dla innych, czyli: czat, komunikator, shoutbox, prywatne wiadomości, itp.

Swoje punkty łatwo zliczysz wchodząc na swoją Oś czasu na swoim profilu.

 

 

 

W skrócie:

 

Nie masz żadnych treści na swoim profilu - nie oglądasz treści innych.

Masz np jedno zdjęcie na swoim profilu - oglądasz w zamian jedno czyjeś zdjęcie na dobę,

Masz np jedno zdjęcie i jeden wpis na forum - oglądasz dwa zdjęcia innych na dobę.

Dodałeś/aś trzy komentarze w ciągu ostatniego miesiąca - oglądasz 3 materiały innych na dobę,

 

Dodajesz więcej treści - oglądasz więcej treści innych!

 

Poniżej plansza informacyjna która pojawi się po wyczerpaniu Twoich limitów. 

Plansza iformacyjna

 

 

 

Hmm, ciekawe rozwiązanie szczerze pisząc.

Jednak czy to się przełoży na wartościowe treści? wydaje mi się, że tak :) ale to wiadomo, że czas pokaże - nagi sezon już przez większość nas rozpoczęty, co prawda na kolejne ciepłe dni pewnie jeszcze poczekamy ale możliwości plażowania będzie przybywać.

Mam pytanie: czy treści dające 1 pkt dają tylko skutek 1 miesiąc od jego dodania? Dajmy na to, teraz mam możliwość otworzenia 5 zdjęć. Jeśli nic nie dodam przez najbliższe 30dni to za 30dni nie otworze żadnej fotki? Tak to działa?

Niemniej jednak gratuluje pomysłu - mi się podoba.

Dobrze to zrozumiałeś i taki był nasz pierwotny zamysł, jednak wydaje się on na chwilę obecną dosyć restrykcyjny dlatego data ostatnio dodanej treści nie będzie miała teraz jeszcze żadnego znaczenia. Suma punktów zostaje na stałe a limit wyświetleń odnawiał się będzie raz na 30 dni.

 

Generalnie wprowadzone zmiany nie będą teraz zauważalne dla osób które uzbierały nawet tylko kilka punktów. Chodzi nam raczej o uaktywnienie całkiem pustych profili i przyblokowanie "amatorów kwaśnych jabłek"

Witam klubowiczów

uważam za całkiem ciekawy pomysł .......tylko jak to wyjdzie w realizacji.... np. mając powiedzmy 5 zdjęć i 2 wpisy to ta ilość wystarczy na 1 dzień czy 1 tydzień czy może 1 miesiąc???

7 wyświetleń do wykorzystania w ciągu 30 dni, zakładając że nie masz zamiaru już nic dodawać w tym czasie. Po 30 dniach lub przy każdym nowym dodaniu treści, licznik się zeruje, zlicza obecne punkty i przydziela Ci od nowa aktualną pulę wyświetleń. Wg naszej oceny, zbudowanie odpowiedniego "kapitału" wyświetleń pozwalającego na swobodne przeglądanie strony to dosłownie chwila czasu.

 

Limit dotyczy tylko wyświetlanych zdjęć, profili, i liczby operacji na czacie i komunikatorze. Swoje obecne limity każdy może sobie sprawdzić na swoim koncie klikając w Dostępne akcje.

 

 

Jeżeli chcecie ograniczeń w jeszcze innych obszarach strony lub macie na to zupełnie inny pomysł, napiszcie nam o tym.

A wpisy na shoutboxie też się liczą "in plus"? Pozdrowionka.

 

Pisałem już wyżej że NIE ponieważ wprowadzona tam treść po pewnym czasie zniknie tak jak na czacie albo komunikatorze.

Jesteśmy narodem chętnie podglądającym innych nie dając w zamian nic!

Jest tutaj wiele profili bez zdjęć czy innych treści i w tym przypadku takie rozwiązanie jest ok (u nieistniejącej już konkurencji trzeba było wykupić konto premium by przeglądać profile innych użytkowników i to też było ok.)

Z mojego punktu widzenia nie jest to dobre rozwiązanie, jednak czas pokaże czy portal będzie miał więcej zwolenników czy mniej.

A masz jakiś inny pomysł? 

Mam takie pytanie: czy poruszanie się po stronie np. ze strony głównej na ogłoszenia czy fora uznawane jest za wykorzystanie dostępnych możliwych wyświetleń? Pytam dlatego ponieważ po takich właśnie przejściach z dolnego paska strony znikają mi prywatne rozmowy, które prowadziłem.

A to byłaby już chyba lekka przesada...

Nie lepiej aby to sami ludzie decydowali kto ma ich oglądać ? Już przerabialiśmy  okres ,w którym to ktoś za nas decydował co jest dla nas lepsze . Jak dla mnie to właściwie bez znaczenia . Jeśli ktoś będzie chciał być moimi znajomym i będzie miał mnie ochotę zobaczyć i vice versa,  zawsze moze się ze mną prywatnie wymienić Nigdy specjalnie nie oglądałem zdjęć, wiec przeżyję i te ograniczenie .

Ja też to przeżyje tylko jestem ciekaw czy znikanie rozmów prywatnych z paska  ma jakiś związek z tym systemem punktowym.

@Urlopowicz

Przy obliczaniu przysługujących użytkownikowi akcji zastosowaliśmy wiele czynników i są one różne w zależności od działu strony którego widoczność chcemy regulować.

 

W przypadku komunikatora i czatu każde przejście na inną podstronę w trakcie jego korzystania zamyka wykonywaną przez niego sesję i zalicza jako jedną akcję. Przy zamkniętym komunikatorze liczba przejść na inne podstrony nie jest brana pod uwagę ponieważ nie została uruchomiona sesja komunikatora. Sesja komunikatora zaczyna się w chwili jej uruchomienia (np. otwarcie komunikatora) a kończy się zamknięciem sesji poprzez zamknięcie komunikatora lub przejściem na inną podstronę.

 

@naturysta55

Ta akcja ma raczej na celu dostarczenie Wam więcej treści i lepiej sprawdzonych profili a nie być ograniczeniem jak to chyba odbierają niektórzy z Was. Jeżeli użytkownik nie ma praktycznie żadnej treści na swoim profilu to chyba nie powinien wysuwać żadnych żądań w stosunku do innych aby mu ją dostarczyli.

 

 

@naturysta55

Ta akcja ma raczej na celu dostarczenie Wam więcej treści i lepiej sprawdzonych profili a nie być ograniczeniem jak to chyba odbierają niektórzy z Was. Jeżeli użytkownik nie ma praktycznie żadnej treści na swoim profilu to chyba nie powinien wysuwać żadnych żądań w stosunku do innych aby mu ją dostarczyli.

 Nikt nie moze nic do nikogo wysuwać żadnych żądań , jedynie moze prosić, a to i tak od nas zależy czy będziemy chcieli pokazać zdjęcia czy tez nie , Jest opcja widoczne dla znajomych i my decydujemy sami komu zdjęcia pokazać .ale to moje zdanie . Jak pisałem. Jeśli chce ktoś kogoś zweryfikować, moze się prywatnie wymienić o ile to w ogóle jakaś weryfikacja . Najlepsza jak zawsze to poznać kogoś osobiście .Jeśli ktoś się chce bawić w punkciki ,nic mi do tego , moze ożywi to ten portal .

Może to dobry pomysł. Zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce. 

Pomysł może i dobry, choć jak zauważono narzucający pewne ograniczenia. Skoro ktoś został przyjęty do znajomych to można z dużą dozą pewności założyć, że chce pokazać zawartość profilu bez względu na zewnętrzną aktywność zaproszonego.
Oby tylko te ograniczenia nie skończył się wysypem zdjęć z netu i bezprzedmiotowymi dyskusjami.
Pożyjemy-zobaczymy :)

a może wprowadzić dodatkową weryfikację ludzi tak jak to robi true nudist ?

zamieszczanie treści to jedno - byle ciul z ulicy, może założyć profil, dodawać jakieś treści, zbierac punkty i podglądać innych będąc zwykłym kolekcjonerem cudzych nagich fotek.

Ja bym proponował wprowadzenie kilku poziomów "wtajemniczenia" i dla tych sprawdzonych i zaufanych zrobić odrębną kategorię np "zweryfikowani" 

Tak Tak wprowadzajmy weryfikacje potem segregacje potem jeszcze coś i tak sie podzielimy na tych lepszych i tych gorszych na prostych i na krzywych jeszcze do tego dołożymy przynaleznosc partyjną i będzie ekstra 

weryfikacja byłaby dobrowolna, nikt nie musi tego robić, ale zweryfikowanym łatwiej ufać, że "ola" nie okaże się "zboczonym zdziśkiem"

Ta punktacja to pogorszyła tylko sprawę.

Jedni piszą więcej, drudzy mniej a inni wcale.

Według mnie najlepszą weryfikacją było by zdjęcie profilowe (nie zadku ani jakaś tam grafika) z widoczną twarzą (nie zamazaną),

Prosty układ :Masz zdjęcie ze swojego nagiego wypoczynku w swoim albumie, Masz dostęp do innych zdjęć.

 

 

Jedni piszą więcej, drudzy mniej a inni wcale.

 

Masz na myśli chyba bajdurzenie na komunikatorze, bo nikt nigdy nie ograniczał tutaj nikomu możliwości wprowadzania treści na stronie. Przecież na treści najbardziej właśnie nam zależy. 

 

Wprowadzonej treści od czasu "punkcików" jest więcej bo niejako system wymusza na użytkowniku jej dodawanie tylko widzicie jej coraz mniej ponieważ nagminnie je chowacie przed innymi. Ukrywanie profili i treści wzrosło na przestrzeni tych kilku miesięcy o 350% ! Chowacie nawet całkiem puste profile, co dla nas jest zupełnie niedorzeczne. Zostało jeszcze trochę materiałów dla publiczności ale pewnie w większości tylko z tego powodu, że osoby nimi zarządzające nie wiedzą jak je ukryć. 

 

Tak w ogóle to zastanawia nas sprawa, dlaczego "w obronie" osób które nic nie mają na swoich profilach lub prawie wcale, stają osoby z pełnym dostępem a osoby których dotyczą te ograniczenia, nie są zainteresowane aby o tym pisać, tu na forum ani nigdzie indziej na stronie. Widocznie nie jest im tak źle jak wam się wydaje a dotychczasowy dostęp do strony w zupełności im wystarcza na swoje potrzeby.

Temat który na forum wzniecił jakiś większy ruch

Niestety nic poza tym tu się nie dzieje

Poza tym te robale są obrzydliwe

Chyba czas się ewakuować

Pozdrawiam i może poza wirtualną rzeczywistością będzie ciekawiej

 

co fakt to fakt, te reklamy z robalami są straszne

Dokładnie, precz już z tymi robalami!  ;)

Chyba, że to te wstrętne pasożyty utrzymują nasz portal..

"Już przerabialiśmy  okres, w którym to ktoś za nas decydował co jest dla nas lepsze."

Niestety takie czasy, że znów wraca decydowanie za nas.

Po to są regulowane przez samych użytkowników poziomy dostępu ("dla wszystkich", "dla zalogowanych", "dla przyjaciół" itp.), żebyśmy sami mogli decydować z kim chcemy się kontaktować. Nie każdy ma parcie na umieszczanie zyliona zdjęć, czy pisania na forum dla samego pisania i nabijania punktów. Są też tacy, którzy traktują portal jako platformę do wymiany kontaktów li tylko.

Nie spotkałem się na innych portalach społecznościowych z taką "segregacją". Nawet na truenudists tak nie ma, kto chce jest dostępny dla wszystkich, kto chce tylko dla znajomych a inni mają w ogóle ukryte profile. I nikomu to nie przeszkadza.

Chyba, że ta punktacja jest związana z nabijaniem ruchu na portalu w celach komercyjnych (podobnie jak robale i zwisające brzuchy).

Jestem stanowczo przeciwny jakiejkolwiek segregacji. Przynajmniej w necie decydujmy sami za siebie.

 

No i ...ujnia z tymi poziomami.

Wszedłem na portal, żeby dodać komentarz na forum w temacie, i mogłem wejść też na prywatne czaty. Po dodaniu postu i przejściu na stronę "Ludzie" wszystkie dawne czaty zniknęły.

Nie tylko pomysł z ..., ale i wykonanie. Wg mojego "levela" nie powinno być takiego blokowania.

Żądamy wolności w internecie :)

 "Już przerabialiśmy  okres, w którym to ktoś za nas decydował co jest dla nas lepsze." Niestety takie czasy, że znów wraca decydowanie za nas.

Żyjesz w jakimś swoim świecie czy jak? Myślisz, że samodzielnie decydujesz o wszystkim? Jeśli tak to bardzo naiwne z Twojej strony.

Nie spotkałem się na innych portalach społecznościowych z taką "segregacją".

Człowieku, o jakiej segregacji piszesz? O tym, że szkoda Ci klawiatury na napisanie jak było na danej plaży? Na napisanie krótkiego komentarza pod fotką? Jak czytam tego typu teksty to uważam, że jak już to powinna być segregacja na tych myślących i na tych nie myślących.

Chyba, że ta punktacja jest związana z nabijaniem ruchu na portalu w celach komercyjnych

Bingo !!! Po to są reklamy i po to dąży się do zwiększonego ruchu na swojej stronie by czerpać z tego większe korzyści finansowe.

Żądamy wolności w internecie :)

Każdy, absolutnie każdy - również Ty - i nikt nikomu tego nie zabroni może założyć własną stronę i napisać dowolny regulamin a nawet nie napisać go wcale. Więc do dzieła.

 

Na ppn swego czasu też pisałem o weryfikacji profili i jestem w 100% za takim rozwiązaniem. Jednakże myślę, że właściciele stron boją się takiego rozwiązania bo mnóstwo profili nie będzie zweryfikowana. Ale ja się pytam: I co z tego? Nie byłby to żaden przymus tylko opcja. A zweryfikowane profile przyciągałyby kolejnych realnych. A tak, to jest totalny misz-masz z profilami, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością i garstka realnych.

 

reklamy reklamami ale ogladac robale ?

to juz innych reklam nie ma? jak tylko robale

 

 

Na wstępie tego tematu jest napisane, że są to tylko działania próbne, których celem jest sprawdzenie czegoś, więc nie ma co się "spinać" i denerwować.

@

Nie spotkałem się na innych portalach społecznościowych z taką "segregacją". Nawet na truenudists tak nie ma, kto chce jest dostępny dla wszystkich, kto chce tylko dla znajomych a inni mają w ogóle ukryte profile. I nikomu to nie przeszkadza.

 @marpie, bez urazy, ale podajesz przykład tamtej strony zupełnie bez przygotowania się w jej temacie i wprowadzasz tym samym w błąd innych którzy tam jeszcze nie byli. Przecież tamta strona posiada również "segregację" jak to określasz, chociażby "certified", ograniczoną ilość zdjęć którą możesz zobaczyć jako "darmowy" użytkownik i wiele innych funkcji za które trzeba tam po prostu ZAPŁACIĆ! 129$, 44$ i 19$  Użytkownicy z abonamentem, niejako pokrywają koszt pustych i darmowych profili, wymuszając na nich licznymi ograniczeniami opłatę abonamentu. 

 Co do tych "nieszczęsnych" reklam. Pod tym względem mamy bardzo ograniczone działanie. Większość reklamodawców uznaje naszą stronę za erotyczną i nie chce wyświetlać u nas swoich "normalnych" reklam. Z tych nielicznych które nie mają nic przeciwko, wybraliśmy po testach tylko te które przekładają się na jakąś konwersję czyli m.in "robaczki, brzuszki" oraz sex shopy. Te wszystkie pozostałe, sukienki, drony i koszulki, itp nie zarobiły u nas jeszcze ani jednego grosza, więc trudno aby nimi zastąpić te dla Was kontrowersyjne.

Przeczytałam Wasze uwagi i prawdę mówiąc nie batrdzo rozumiem te podchody, zliczanki punktów skoro jest oś czasu na której właściwie wszystko jest widoczne.

 

Jeżeli miniatury zdjęć komuś wystarczają to masz rację

 

 @marpie, bez urazy, ale podajesz przykład tamtej strony zupełnie bez przygotowania się w jej temacie i wprowadzasz tym samym w błąd innych którzy tam jeszcze nie byli.

Czym innym jest "segregacja" na podstawie opłat itp., a czym innym na podstawie generowanego ruchu.

 

Na ppn swego czasu też pisałem o weryfikacji profili i jestem w 100% za takim rozwiązaniem. Jednakże myślę, że właściciele stron boją się takiego rozwiązania bo mnóstwo profili nie będzie zweryfikowana. Ale ja się pytam: I co z tego? Nie byłby to żaden przymus tylko opcja. A zweryfikowane profile przyciągałyby kolejnych realnych. A tak, to jest totalny misz-masz z profilami, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością i garstka realnych.

Weryfikację można zrobić w inny sposób, niekoniecznie przez zmuszanie do generowania ruchu - np. zamieszczenie zdjęcia z aktualną datą napisaną na kartce, niech nawet tylko do wiadomości admina, skoro mu ufamy.

 

np. zamieszczenie zdjęcia z aktualną datą napisaną na kartce, niech nawet tylko do wiadomości admina, skoro mu ufamy.

 Hmmm, akurat od Ciebie bym się takiej propozycji nie spodziewała ;)

 

 

jeżeli miniatury zdjęć komuś wystarczają to masz rację

 Gdyby to były panoramki z miejsc naturystycznych to może bym i żałowała, że małe, ale golizna w takim formacie w zupełności mi wystarcza ;)

 

 

co fakt to fakt, te reklamy z robalami są straszne

 Ale .... zauważyłam, że po mojej osobistej działaności w necie pojawia się teraz reklama portalu, z którego skorzystałam a nie widzę juz tej strasznej drzazgu pod paznokciem. Czy to jest widoczne tylko dla mnie czy dla ogółu też ?

Fora  ›  Dział Techniczny  ›  Pomoc