Fora  ›  Naturyzm Europa  ›  Chorwacja
 

Valalta czy Koversada

Planujemy gdzieś około 8 sierpnia uderzyć do których z tych miejsc na 6-7dni , według Was który ośrodek jest lepszy?

Pozdrawiamy

W Valalcie macie baseny, jacuzzi, zjeżdżalnie, trasy spacerowe. I to w większości przypadków za darmo (jest jeden basen częściowo kryty, częściowo otwarty do którego wstęp kosztował 10 kuna). Tego nie ma w Koversadzie w ogóle.
W Koversadzie płaciło się za korzystanie z urządzeń typu gumowe pływaki (np. ściana wspinaczkowa), podczas gdy w Valalcie te atrakcje były już w cenie.

Za to Koversada w porównaniu do Valalty jest tańsza. Nie pamiętam dokładnie, ale mniej więcej 500 zł/os. za 14 dni.

Dzieki za informacje , 500zł za 14dni?Tak tanio, to było w Bungalowie czy pod namiotem?

Pod namiotem. Jeżeli interesują Was bardziej szczegółowe wyliczenia z poprzednich lat, to poszukam ich swoich notatkach.

Niestety - w tym roku wakacje spędzam tekstylnie, więc nie robiłem rozeznania na bieżący rok.

W sierpniu niestety jest najdrożej. W Valalcie w tym roku wyjdzie nam ponad 50 Euro za dzień pod namiotem za dwie osoby plus dziecko. Jednak myślę , że warto.

Wchodziłem na stronę Valalty na sierpień dwie osoby  Bungalow z klimą i łazienką to koszt 110 euro dzień. Także jak nic sie nie poknoci to gdzies około  7-8 sierpien na tydzień planujemy wyskoczyć. Jak myślicie jechać można jechać w ciemno i miejsca wolne zastaniemy?

Oj chyba lepiej zarezerwować. Wydaje mi się  , że znalezienie wolnego bungalowu  jadąc w ciemno może okazać się niemożliwe. Chyba najlepiej napisać do nich maila.

Tak tylko jest jeden problem , bedziemy wiedziec czy jedziemy dokładnie 3 sierpnia, jak coś zawsze zostaje Koversada, podobno mozna tam bez problemów znaleźć wolny pokój.

W takim razie udanych łowów ;)

Dziekujemy. Pozdrawiamy

Ja dopowiem, że jeżeli nie znajdziecie miejsca w Valalcie lub Koversadzie to macie niecałe  10 km. w kierunku Porećia Naturist Camping Istra, a dalej Naturist Solaris Residence Hotel w okolicy miasta Tar.

No właśnie zauważyłem na google maps , przed wyjazdem wyśle maila zapytaniem 

 

Sprawdziliśmy opinie na portalach na Koversade strasznie ludzie narzekają, głównie chodzi o sanitariaty, był ktoś może w ostatnich dwóch latach w Koversadzie i potwierdzi te opinie?

Byliśmy w zeszłym roku i dwa lata temu i sanitariaty bardzo czyste.

Zarezerwowaliśmy Koversade Apartment Koversada(tanie nie jest ale bralismy co zostało) od 07.08 , Valalata pełna nie ma miejsc do 15.09 :(   

My w tym roku tydzień na Koversadzie i jednodniowy pobyt na Valalcie. Cenowo nie ma co porównywać: Koversadza dużo tańsza ale też infrastruktura starsza a więc gorsza. Kto szuka spokojnego plażowania w Valalcie to tego na niej nie doświadczy: wszędzie tłumy golasów. Średnia wieku niższa niż na Koversadzie. Komu tłumy nie przeszkadzają Valalta będzie dla niego OK. My raczej wolimy spokojniejsze miejsca zatem ponownie wybierzemy Koversadę.