Article

Swego czasu na jednym z moich urlopów w Chorwacji odwiedziłem moich znajomych na naturystycznym campingu. Siedziałem w malutkiej kawiarence w towarzystwie naturystów. Ubrani wszyscy byliśmy odpowiednio do otaczającego nas towarzystwa -czyli wcale. Ja siedziałem lekko spięty tą sytuacją i zacięcie popijałem nerwowo herbatę z sokiem malinowym. Jakoś tak nagle gość obok wstając od stołu potrącił mnie w kolano i cała dość gorąca herbata wylała mi się na moje ciało. O i masz babo placek. Jak bym był ubrany, temperatura napoju nie zdążyła by mnie oparzyć wsiąkając przez ubranie a tak...uuuu. Jednakże siedzący obok miły pan widząc zdarzenie stwierdził uśmiechając się:Widzisz,dobrze ze jesteś bez ubrania bo owocowa herbatka wchłonie się w twoją skórę i odmłodzi Twoje ciało ,toż to naturalny kosmetyk. Nie słuchając go do końca wyskoczyłem jak z procy i poleciałem pod zimne prysznice które były koło basenu. Tak stojąc pod wodą patrzyłem na zaczerwienione miejsce na mojej skórze i rozmyślałem nad tym ruchem naturystycznym i jego korzyściach. Istnieją jakieś korzyści czy nie?. 

naturysta na plaży  

 

Czy istnieje w tym jakieś potencjalne zagrożenie? 

W każdym razie Naturystów nie można oskarżać o wszystkie grzechy śmiertelne na ziemi. Co prawda słyszałem pewną teorię od mojego znajomego profesora ze wszyscy naturyści to dewianci, homoseksualiści i lesbijki ale... Ja jednak tak nie uważam. Przebywając na publicznej naturystycznej plaży nie widziałem jeszcze żeby np ktoś uprawiał sex, jak to opowiadają tekstylni. Fakt może gdzieś w ustronnym miejscu to może, ale przecież tekstylni też tak często robią. Z tego co wiem to naturyści razem pilnują tego aby nie dochodziło do takich scen na ich plażach. A że ktoś jest bez ubrania i położy przyjacielsko rękę na czyimś ramieniu nie oznacza że uprawia zaraz sex. 

Moim zdaniem naturyzm nie ma nic wspólnego z jakąś fizyczną ekstazą, ponieważ do tego nie potrzeba cały czas chodzić nago i być na widoku wszystkich. Jednakże istnieje opinia ze naturyzm wpływa na potencje mężczyzn i kobiet. W tym sensie że jesteśmy narażeni na ciągłe obserwowanie nagich ciał różnej płci. Oznacza to że jeżeli codziennie rano do kawy zaczynasz mieć zawsze to samo ciastko to po pewnym czasie przestajesz się ślinić na myśl o nim bo Ci to powszednieje. Więc może naturyści tracą zainteresowanie swoimi partnerami życiowymi z powodu ciągłej jego dostępności? Jednak nie ukazały się badania potwierdzające to zjawisko. 

O korzyściach i zagrożeniach naturyzmem napisano wiele tekstów ale na pewno jest prawdą że człowiek pojawił się na ziemi nagi i rodzi się teraz też nagi. Uważa się na przykład że człowiek pochodzi od małpy a one przecież żyją bez odzieży. Jako żart znowu mówi się że pierwszymi naturystami byli Adam i Ewa. Oni oczywiście przez swoje grzechy musieli się w końcu ubrać, ale to nie stało się tak od razu. Więcej. Wystarczy spojrzeć na sztukę starożytności aby zrozumieć że złoty wiek naturyzmu był w Helleńskich czasach gdy czciło się duchową i fizyczną doskonałość człowieka. Sportowcy olimpijscy uprawiali dyscypliny nie rzadko bez ubrania. Rzeźbiarze również przedstawiali bogów, filozofów, bohaterów, kobiety i mężczyzn w nagiej formie. 

Ponowne ożywienie kultu gołym ciałem zauważamy dopiero pod koniec XIX - początek XX wieku, kiedy to w Niemczech wyszły dwie ważne książki - "Kult nagości'' oraz "Nagość'', które porównywały naturyzm ze zdrowym stylem życia. A dzisiaj?. Jeden z moich niemieckich przyjaciół powiedział, że w okolicach Berlina jest osiem naturystycznych plaż. Najwięcej naturystów jest- wśród mieszkańców Niemiec, Szwecji i Belgii. Najbardziej znane plaże naturystów znajdują się w Hiszpanii, Chorwacji i Francji. Naturyści są zrzeszeni w Międzynarodowej Federacji Naturystycznej (INF), FKK (z niemieckiego "kultura wolnego ciała"). Co dwa lata w różnych miejscach na świecie są organizowane międzynarodowe kongresy naturystów. 

Jeśli zdecydujesz się spędzić lato w naturystycznym ośrodku, to będziesz mógł odpocząć np w takich miejscach jak: w Koversada, Monsena, Valata w Chorwacji, w hotelu "Calypso" na południowym wybrzeżu wyspy Kreta, na wielu plażach w Hiszpanii, we Francji. W tych ośrodkach jest bezpieczne i przeważnie tylko dla golasów. Odpoczniesz zatem tam jak w raju. Do dyspozycji często są exkluzywne pokoje, luksusowe restauracje,itp. Jedyny warunek - nie możesz nosić kąpielówek. Naturyści nazywają to walką z tekstylnym światem - światem odzieży. 

Często naturyści odpoczywają tam całymi rodzinami. Wielu - tylko z powodu, aby spotkać się z innymi naturystami. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych spraw - jest obecność dzieci. Osobiście uważam, że każde dziecko jest trochę inne i różnie może odbierać taką sytuację. Jeśli więc chcesz wprowadzić swoje dzieci do naturyzmu, przynajmniej porozmawiaj z psychologiem. 

 

Potrzebny ten naturyzm? 

1. Możliwości do znalezienia męża ,partnera. 

Plusy: Wiele naturystycznych par poznaje się na plaży naturystów. A czasem i zostają małżeństwem. I albo przestają być naturystami, lub kontynuują razem taką formę rekreacji.

Wady: Przyszły mąż może wypominać kiedyś żonie że paradowała na golasa. Albo zaczyna być zazdrosny o kolegów naturystów.

 

2. Możliwość wzmocnienia zdrowia. 

Plusy: Chodzenie bez ubrania - doskonały pretekst, aby powiedzieć ze to hartuje, a przynajmniej że skóra wtedy najlepiej oddycha.

Wady: Hartowanie – niby racja, ale raczej masz szansę podnieść ryzyko zakażenia siedząc gołym tyłkiem w brudnym piasku lub gdzieś w trawie.

 

3. Możliwości do zwiększenia kontaktów 

Plusy: Rzeczywiście, wśród naturystów można natknąć się na wielu interesujących ludzi.

Wady: istnieje niebezpieczeństwo bycia sfotografowanym przez podglądaczy lub paparazzi. Na przykład, kiedyś poszedłem do biblioteki w obcym mieście. Twarz bibliotekarki wydawała mi się bardzo znana. Wydawało mi się że już ją gdzieś widziałem. Wydała mi zamówioną książkę, a ja odchodząc kilka kroków od biurka ,nagle przypomniałem sobie ze widziałem jej twarz na stronie jakiegoś portalu- naturystów.

 

4. Możliwość przestania wstydzić się swojego ciała. 

Plusy: Rzeczywiście, będąc często w tak dużym gronie stwierdzamy że nie wyglądamy jeszcze najgorzej.

Wady:Często po tym stwierdzeniu zauważamy ze stajemy się obiektem zainteresowań bardzo nieatrakcyjnych osób ;-)

 

Mimo to, myślę, że każdy powinien spróbować naturyzmu, spróbować tego na sobie. Aby poczuć co to jest. I podjąć decyzję - jest to fajne, czy też nie.

 

A.K 17-02-09

16.03.2011
 
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Actions
Recommend
Rating
1 votes
Loading...
Loading...