Photos
Description

Gdzie jest Charco del Palo? Jest to trochę senna wioska naturystów ukryta na Lanzarote, która jest jedną z siedmiu wysp, które tworzą archipelag Wysp Kanaryjskich. 

Charco del Palo znajduje się na północy Lanzarote. Wjeżdżając do wioski, nie sposób nie zauważyć sporego znaku, który informuje wszystkich, że Charco del Palo jest strefą naturystyczną. Jest to prawdopodobnie jedyna naturystyczna wioska na świecie, w której przyjeżdżający turyści mogą żyć nago przez okrągły rok. Nie ma tam bram, nie ma ogrodzenia, po prostu jedziemy drogą z Maly, aż docieramy do tego miejsca. Linia brzegowa tutaj jest bardzo kamienista i nie ma żadnych plaż, ale są trzy bezpieczne obszary, w których można pływać i opalać się.

 

Jednym z obszarów, w którym można się opalać i pływać nazywa się Monkey Rocks, jest to głęboka woda nadająca się do nurkowania i snorkellingu. Basen ten jest ulubionym miejscem dla większości ludzi, wokół którego rozmieszczone są liczne naturalne tarasy. Jest to bardzo towarzyskie miejsce w ciągu dnia. Basen oddzielony jest od oceanu naturalną skalistą ścianą, na której znajdują się tarasy na których również można się opalać.

 

Jeśli chodzenie nago jest Twoją ulubioną formą wypoczynku, masz okazję, aby to tam zrobić. Z Charco del Palo możesz wyjść na wydmy i w końcu dojdziesz do Arrieta. Jeśli masz zamiar iść tak daleko, to naprawdę powinieneś skorzystać z trzech wspaniałych małych barów, z których wszystkie są zwrócone w stronę oceanu. Pamiętaj, aby wziąć trochę ubrań, będziesz już poza strefą naturystyczną. Spacer taki może trwać do półtorej godziny a nawet dwóch, w zależności od Twojego tempa. Szybki spacer około godzinę.

 

Istnieją trzy bary / kawiarnie / restauracje w Charco del Palo: Jardin Tropical, Cueva Paloma i Lili's Bar. Jeśli pojedziesz drogą do Mali znajdziesz Bar Arepera, Don Quijote i Cantina de Mala. Idąc dalej dotrzemy do Arrieta i Punta Mujures, gdzie znajdziesz bary na plaży i wiele restauracji z widokiem na piękne wybrzeże. Oczywiście, jeśli pójdziesz/pojedziesz poza znak informujący o końcu strefy dla naturystów na skraju wioski, musisz nosić już tam ubrania.

 

Jeżeli tam kiedyś trafisz, koniecznie podziel się z nami swoimi wrażeniami o tej wiosce dla golasów. Aha... jeśli dotrzesz do Charco del Palo, zapytaj o Wendy i Alana którzy mieszkają tam na stałe, udzielą Ci wszystkich niezbędnych informacji o tym miejscu.

 

Zobacz adres i opis strony internetowej wioski w naszym katalogu.

Location
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rate
0 votes
Recommend

loading...
Loading...
Loading...
Sponsored


Sponsored