Description

Amerykańskie Stowarzyszenie Nagiej Rekreacji. Poczuj wolność!

Nasza misja: Istniejemy po to "Aby promować nagą rekreację w odpowiednio do tego przystosowanych miejscach. Edukujemy i informujemy społeczeństwo o płynących z niej wartościach, korzyściach i przyjemnościach.

Amerykańskie Stowarzyszenie Nagiej Rekreacji (AANR) to największa organizacja tego typu w Ameryce Północnej o ugruntowanej pozycji. Jej korzenie sięgają 1931 roku. Od tego czasu powstało już 213 000 przedstawicielstw w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kanadzie i poza nią. Członkowie organizacji mogą korzystać ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi z własnych boisk i basenów, a także z ponad 200 ośrodków nudystycznych i stowarzyszonych.

Przez ponad 80 lat AANR promuje zalety nagiego wypoczynku rodzinnego. Od czasu powstania, podstawową misją pozostaje ochrona praw naturystów bez względu na ich wiek, płeć, rasę czy status ekonomiczny. Nadal z dumą popieramy korzyści i prawa rodzin do nagich kąpieli, nagiej rekreacji i rozrywki.

Chociaż społeczeństwo stało się bardziej tolerancyjne i przychylniej akceptuje nagą rekreację, organizacja ma jeszcze wiele do zrobienia w zakresie edukacji społeczeństwa na ten temat. ANNR stara się wyjaśniać dlaczego sporo ludzi woli odpoczywać nago niż w stroju kąpielowym. Naga rekreacja, to korzystanie z wolności od ubrań i nie powinna być mylona z zachowaniem seksualnym. Konieczne jest, aby dalej przełamywać istniejące jeszcze stereotypy w społeczeństwie co pozwoli na powszechną akceptację nagiego wypoczynku przez następne pokolenia.

Misja AANR

Misją AANR jest także, być orędownikiem naszych praw. Jak stwierdzono w deklaracji nudystów "Mamy prawo do posiadania naszych wartości i przekonań, odpowiedzialnego korzystania z nagości w towarzystwie naszej rodziny i przyjaciół. Nudyści są praworządnymi obywatelami i mają prawo być traktowani na równi z innymi".

Nasze regionalne przedstawicielstwa: Stowarzyszenie AANR podzielone jest na siedem regionów geograficznych. Działają one jako indywidualne organizacje, należą do nich:

American Association for Nude Recreation:

- Eastern Region

- Midwest Region

- Northwest Region

- Southwestern Region

- Western Region

- Florida Region

- Canadian Region

 

http://www.aanr.com/

Image
4 votes
563
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Recommend
loading...