Description

Amerykańskie Stowarzyszenie Nagiej Rekreacji. Poczuj wolność!

Nasza misja: Istniejemy po to "Aby promować nagą rekreację w odpowiednio do tego przystosowanych miejscach. Edukujemy i informujemy społeczeństwo o płynących z niej wartościach, korzyściach i przyjemnościach.

Amerykańskie Stowarzyszenie Nagiej Rekreacji (AANR) to największa organizacja tego typu w Ameryce Północnej o ugruntowanej pozycji. Jej korzenie sięgają 1931 roku. Od tego czasu powstało już 213 000 przedstawicielstw w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kanadzie i poza nią. Członkowie organizacji mogą korzystać ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi z własnych boisk i basenów, a także z ponad 200 ośrodków nudystycznych i stowarzyszonych.

Przez ponad 80 lat AANR promuje zalety nagiego wypoczynku rodzinnego. Od czasu powstania, podstawową misją pozostaje ochrona praw naturystów bez względu na ich wiek, płeć, rasę czy status ekonomiczny. Nadal z dumą popieramy korzyści i prawa rodzin do nagich kąpieli, nagiej rekreacji i rozrywki.

Chociaż społeczeństwo stało się bardziej tolerancyjne i przychylniej akceptuje nagą rekreację, organizacja ma jeszcze wiele do zrobienia w zakresie edukacji społeczeństwa na ten temat. ANNR stara się wyjaśniać dlaczego sporo ludzi woli odpoczywać nago niż w stroju kąpielowym. Naga rekreacja, to korzystanie z wolności od ubrań i nie powinna być mylona z zachowaniem seksualnym. Konieczne jest, aby dalej przełamywać istniejące jeszcze stereotypy w społeczeństwie co pozwoli na powszechną akceptację nagiego wypoczynku przez następne pokolenia.

Misja AANR

Misją AANR jest także, być orędownikiem naszych praw. Jak stwierdzono w deklaracji nudystów "Mamy prawo do posiadania naszych wartości i przekonań, odpowiedzialnego korzystania z nagości w towarzystwie naszej rodziny i przyjaciół. Nudyści są praworządnymi obywatelami i mają prawo być traktowani na równi z innymi".

Nasze regionalne przedstawicielstwa: Stowarzyszenie AANR podzielone jest na siedem regionów geograficznych. Działają one jako indywidualne organizacje, należą do nich:

American Association for Nude Recreation:

- Eastern Region

- Midwest Region

- Northwest Region

- Southwestern Region

- Western Region

- Florida Region

- Canadian Region

 

http://www.aanr.com/

Image
4 votes
484
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Recommend

Rejsy dla naturystów

Na świecie jest kilka firm które oferują rejsy po Karaibach dla naturystów, jedna z nich jest Holland America Line. Od lutego każdego roku, statek wycieczkowy "Maasdam", na którego pokładzie może podróżować 1250 osób, odbywa rejsy po wodach karaibskich. Pasażerami są głównie osoby, którzy lubią wypoczywać kompletnie bez odzieży w czasie wakacji. Pomysłodawcy wycieczek dla golasów twierdzą, że jest to doskonała zabawa dla ludzi o podobnych zainteresowaniach i wspólny relaks. Współwłaściciel i Prezes Organizacji, która jest inicjatorem takich wyjazdów, twierdzi, że "morze i naturystyka to wspaniałe płączenie".

Naturystyczne hotele

Najpopularniejsze hotele dla fanów naturyzmu na wakacje.

Read More

Naturyści i podglądacze

Naturystyczny odpoczynek w plenerze a podglądacz.

Read More

Czy warto być naturystą

Wśród naturystów można natknąć się interesujących ludzi.

Read More