Opis

Witaj na podstronie opisującej bloga Get Naked Australia!

Po pierwsze, chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie w ruch i za bycie zwolennikami Get Naked Australia, szczególnie dziękuję tym, którzy zasubskrybowali naszego bloga.

 

Nagość w innym świetle

Koncepcja Get Naked Australia polega na byciu nagim na łonie natury w celu poprawy pewności siebie i zaczęła się na Instagramie w 2016 roku i od tej pory jest wspaniałą przygodą. Ruch ten został opisany w wielu artykułach online oraz pojawił się w mediach m.in w Triple J’s “The Hook Up” oraz Channel 10’s “The Project”. Wspaniale było oglądać, jak ludzie interesują się tym tematem i jestem bardzo szczęśliwy, że zareagowało na niego tak wielu z was. Ale już czas na jeszcze więcej. Musimy przedstawić nagość w innym świetle i mam nadzieję, że ten blog w tym pomoże.

 

 

Nazywam się Brendan

Dla tych z was, którzy mnie jeszcze nie widzieli ani nie słyszeli w telewizji ani radiu, przedstawię się teraz. Nazywam się Brendan i po raz pierwszy uruchomiłem "Naked Australia" 28 maja 2016 r. Jestem tylko facetem, który cieszy się wyzwalającym uczuciem bycia nago w naturze i chcącym podzielić się tym z wami wszystkimi. Tak, wszyscy prawdopodobnie widzieliście już mój tyłek wiele razy, ale chcę się z wami jeszcze więcej podzielić czymś innym. Chcę się z wami podzielić słowami i znaczeniem, jakie kryje się za obcowaniem z naturą, dlaczego tak bardzo to mnie rezonuje i co mam nadzieję osiągnąć dzięki temu blogowi. Muszę zaznaczyć, że zdecydowanie nie mam wykształcenia dziennikarskiego, więc nie oczekujcie ode mnie literackiej doskonałości. Czego można się spodziewać, odwiedzając moja stronę, to dyskusje i pomysły związane z nagością w dzisiejszym społeczeństwie i jego relacje z obrazem ciała.

 

Dziwne podejście do nagości

Jest oczywiste, że społeczeństwo ma dziwne podejście do nagości, w Australii przynajmniej tak jest, szczególnie wśród młodszych pokoleń. Jeśli nagość jest rozpatrywana w sensie artystycznym, jest całkowicie akceptowalna społecznie. Jeśli nagie ciało nie jest przedstawiane w sposób artystyczny, to społeczeństwo postrzega je jako "dziwne", "nieodpowiednie" lub "seksualne". Wygląda na to, że nie ma pośredniego określenia, a to stwarza wiele problemów. Stworzyliśmy wrażenie, że ludzie, którzy lubią być nago, są dziwni. Przyjmujemy wrogie podejście do plaż nudystów i ośrodków dla nudystów i uważamy, że są pełne dziwaków i hipisów. Czemu? Ponieważ jeśli nagość nie jest sztuką, nagość nie jest właściwa. Chcę zbadać, dlaczego rozwinęliśmy tę percepcję i jak możemy ją zmienić. W końcu musi nastąpić jakaś zmiana.

 

Zmuszani do porównania

W miarę dorastania uczymy się łączenia nagości z seksem, i że nagość jest wysoce niewłaściwa. W wyniku tego, nagie ciała, które ludzie widzą, są tylko ich własnymi. Inne nagie ciała, na które jesteśmy narażeni, to śmiesznie przystojni aktorzy w telewizji i modelki, które zazwyczaj pozują na seksualnie sugestywne sposoby, aby pomóc im naśladować ich na Instagramie. Czy widzisz, jaki to stwarza problem? Jesteśmy zmuszani porównywać nasze nagie ciała z innymi ludźmi, którzy po prostu nie są porównywalni, ponieważ dobre wyglądanie jest dla nich karierą. Alternatywne, inne nagie ciała używają seksualizacji jako źródła dochodu. Uczymy się, że nagość jest seksualna i uczymy się wstydzić tego, jak wyglądamy. Uczymy się też nawzajem odrzucać, gdy nie wyglądamy jak ludzie, których widzimy w telewizji. Odkładamy wizyty u lekarzy, ponieważ może zaistnieć potrzeba rozebrania się i pokazania części ciała które swoim wyglądem nie pasują do utartych schematów i nie czujemy się z tym dobrze. Całe nasze podejście do nagości stworzyło zawstydzające, wstydliwe i osądzające społeczeństwo. Oceniamy ludzi, którzy nie wyglądają jak idealny model człowieka, i oceniamy ludzi, którzy czują się dobrze we własnej skórze i umieszczamy ich w koszyczku dziwaków. A co, jeśli nie musi wcale tak być?

 

 

Pozytywna zmiana

Oto, gdzie według mnie Get Naked Australia może dokonać pozytywnej zmiany. Na Instagramie, Facebooku i naszej stronie używamy zabawnych zdjęć prawdziwych ludzi świętujących wolność bycia nago w naturze, aby pokazać światu, że nagość jest w porządku! Chcę, aby pojęcie stania nago na górze było postrzegane jako znak celebracji. Chcę, żeby stało się normalne, móc zażywać nagiej kąpieli, gdy natkniecie się np na zaciszną polanę z jeziorem. Chcę pokazać światu, że mężczyźni i kobiety mogą być nadzy razem bez śladu seksualizacji. Chcę, aby ludzie się angażowali i cieszyli niesamowitym uczuciem słońca i bryzy na swojej nagiej skórze. To zabawne, niesamowicie wciągające i wyprowadza cię z domu w celu odkrywania wspaniałych miejsc, których Australia ma wiele do zaoferowania.

 

Przekazać za pomocą zdjęć

Zdjęcia, które wyświetlamy w mediach społecznościowych są zwykle traktowane jako oznaka zabawy i angażują kogoś, kto uczy się akceptować ciało w którym się znajduje. Nie każde zdjęcie będzie miało komunikat "nagość jest pozytywna", niektóre z nich są tam dlatego, ze po prostu są fajne i tyle! Jednak wszystkie te zdjęcia współgrają ze sobą i nie odbiegają zbytnio od tematu akcji. Pokazują światu, że ludzie, szczególnie pokolenie Y i Millenialsi, czują się dobrze we własnej skórze i że nagość może istnieć jako pozytywna rzecz bez potrzeby osądu i seksualizacji.

 

Co jeszcze

Chcę zgłębić te tematy o wiele bardziej i chcę, żebyś się w to zaangażował/a. Zaangażowanie możne po prostu polegać na udostępnieniu opisywanego bloga na Facebooku, informowaniu nas o swoich opiniach na ten temat lub nawet braniu głębokiego wdechu, doświadczając tego uczucia bycia nagim w naturze. Będziemy starać się przedstawić wam więcej dyskusji na temat nagości, wywiady z prawdziwymi ludźmi na te tematy, oraz rekomendować dobre miejsca, a zabawnymi konkursami fotograficznymi, będziemy starali się zaangażować wszystkich w ten pożyteczny naszym zdaniem, nagi ruch.

 

Nie zapomnij zarejestrować się na naszym blogu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś, a kochasz to, co robimy, prosimy o szerzenie informacji o naszej akcji i poinformowani o tym swoich znajomych!

 

Do następnego razu.

Brendan

Obrazek
0 głosy
215
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
  • Brak komentarzy
Informacje
Poleć

Sponsored
Loading...