Article

Naturystyczna lpaża w Brazylii

Według INF - Międzynarodowej Federacji Naturystów: "naturyzm charakteryzuje się dążeniem do życia w harmonii z naturą, gdzie praktyki grup naturystów mają na celu wspieranie szacunku dla samego siebie, innych ludzi i środowiska.  Dalej w tym samym zapisie można dowiedzieć się że " naturyzm nie jest modą, zwyczajem, czy ideologią, tylko prawem do wolności słowa i myśli jego praktyków."

Naturyzm to nie tylko rozbieranie. Naturyzm praktykuje się w grupie ze  zwolennikami tej samej kultury nagości, zachowując szacunek do innych i otaczającej nas przyrody. Nie wszędzie jest łatwo spełnić te zależności - widzimy, że nie wszędzie można spotkać takie miejsca i takich ludzi którzy mają podobne oczekiwania i pragnienia dotyczące naturyzmu i są akceptowane przez  lokalne społeczeństwa.

A jak to jest np w Brazylii?
Praia do Pinho jest miejscem, gdzie można uprawiać naturyzm z dala od opinii publicznej i jest rajem gdzie można spotkać się z naturą a od przebywających tam osób nagość jest wręcz wymagana. Jednak nie zawsze tak było.

Walka o oficjalne uznanie terenu za obszar naturyzmu rozpoczęła się w 1984 roku, kiedy Brazylijscy naturyści, pod wpływem prądów europejskich, starali się po raz pierwszy, przekształcić plażę w  nadmorskiej miejscowości Pine. Początki jednak nie były łatwe, bo do roku 1988, zostało aresztowanych dwadzieścia pięć osób za przebywanie bez ubrania.  Z czasem miejsce stawało się coraz bardziej popularne, lokalni mieszkańcy zaakceptowali golasów i po pewnym czasie zaczęto dobudowywać infrastrukturę turystyczna bo chętnych na przebywanie w tym raju było coraz więcej. Powstała pierwsza  restauracja dla naturystów, Pine Beach zdobyła prawo być miejscem wyłącznie dla golasów.

Od tego czasu, ze względu na ciekawy przyrodnicze walory i popularność,  naturystyczna plaża zdobywa coraz więcej turystów. Dziś, w tym kurorcie można wynająć pokoje lub domki letniskowe. Na miejscu znajduje się restauracja, camping  pozwalający na rozbicie dwustu namiotów oraz duży parking dla gości.

Po dotarciu do plaży, osoby które nie praktykowały jeszcze naturyzmu otrzymują wszelkie informacje na temat jak się zachować.  Plaża podzielona jest na różne sektory, par, całych rodzin i jeden dla małoletnich na którym nie mogą przebywać mężczyźni. Jest to pewien sposób na unikniecie pewnych problemów które nieraz towarzyszą ludziom przebywających razem bez ubrania. W każdym sektorze obowiązkowa jest nagość.

Otwarcie tej plaży jest zwycięstwem dla tych którzy z uporem udowadniali że naturyzm w tym miejscu jest pięknym połączeniem wypoczynku bez ubrania z przecudowną przyrodą.
Dla tych, którzy chcą przeżyć, wizytę w Praia do Pinho i  pobrać dobrą "lekcję" naturystycznej etykiety, nie pozostaje nic innego jak odwiedzić to miejsce.  Przebywając na tej naturystycznej plaży w gronie naturystów możesz obudzić w sobie coś, czego nie wiedziałeś: że przebywanie nago i w kontakcie z przyrodą może być bardzo relaksujące i przyjemne.

06.05.2011
 
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Actions
Recommend
Rating
3 votes
Loading...
loading...