Article

W Hiszpanii nie istnieją przepisy zabraniające nudyzmu - co teoretycznie oznacza, że ​​można uprawiać nudyzm gdzie chcecie. Co prawda, nie oznacza to że możecie chodzić nago zupełnie wszędzie, bo policja nie będzie na pewno szczęśliwa, jeśli będziecie chodzić nago wzdłuż głównej ulicy Madrytu. To będzie już problemem i dość kontrowersyjne zachowanie.

 

Para nudystów na hiszpańskiej plaży. Opalanie na białym piasku.

 

 

Z mocnym przekonaniem można powiedzieć, że nudyzm na plażach w Hiszpanii ma się dobrze, choć mało jest plaż typowo dla nudystów jako takich. Niektóre plaże są znane właśnie z tego że odpoczywa tam wielu golasów choć nie są traktowane jako plaże nudystyczne ale upodobania turystów do nagości akurat w tym miejscu kwalifikuje je do nazwania plażą dla golasów.

 

Legalność nudystów w Hiszpanii wydaje się być oczywista ale pozostaje jeszcze aspekt akceptowalności katolickiego społeczeństwa. Faktem jest że, nie można dojść nago do każdej plaży z całą grupą swoich nagich znajomych, bo można doświadczyć wściekłego gniewu hiszpańskich matek które mogą być wtedy znacznie gorsze niż wszelkiego rodzaju przygody z policją.

 

Nawet najbardziej popularne i zatłoczone plaże mają swój obszar dla golasów który znajduje się przeważnie na końcach plaży tekstylnej, zupełnie podobnie jak ma się to u nas w kraju. W miejscach tych nudyzm ma się zupełnie dobrze i spotkasz tam bratnie nudystyczne dusze.

 

Jeżeli w trakcie pobytu w Hiszpanii będziecie mieli wątpliwości czy znajdziecie miejsce do opalania nago w odwiedzanej miejscowości, możecie zrobić przedtem mały rekonesans w terenie sprawdzając pobliskie plaże, udając się na mały spacer brzegiem morza.

 

Poniżej kilka plaż i kurortów, w których można bezpiecznie opalać się nago:

 

 

1. Costa Natura Nudist Resort, Estepona, Costa del Sol ("Wybrzeże Słońca")

 

Ten ośrodek znajduje się andaluzyjskiej wiosce i całkowicie przeznaczony jest dla nudystów. Położony w pobliżu Estepona oraz bardzo blisko Gibraltaru, Marbelli, Malagi i Fuengiroli. Do dyspozycji basen, sauna, jacuzzi, joga, duża czytelnia i inne rozrywki. Można również skorzystać z dwóch barów, jeden otwarty jest cały rok, a drugi od Wielkanocy do października. Możecie też wynająć mieszkanie w wiosce i poznać bliżej tamtejszą społeczność.

 

Z Costa Natura można skontaktować się korzystając z poniższych danych znalezionych na ich stronie internetowej:

 

Adres: Carretera de Cádiz, Km. 151 (Cadiz-Malaga) Estepona Malaga España 29680

Telefon: (+34) 952 80 80 65

Fax: (+34) 952 80 15 00

 

 

2. Plaże Sitges.

 

Sitges słynie z obecności specjalnej plaży dla homoseksualistów i nietradycyjnych par. Znajdziecie też tam mieszane małe plaże gdzie przebywają zarówno zwykłe i "niezwykłe" rodziny. W sumie istnieją tam trzy plaże przeznaczone dla nudystów:

 

- Plaża de las Balmins - to mieszana plaża.

 

- Naga plaża gejowska w Cala del Home Mort.

 

- Na północ od Sitges, naga plaża Cala Morisca.

 

 

 

3. Plaża nudystów Barinatxe, Sopela, Kraj Basków

 

Znajduje się na północnym wybrzeżu Hiszpanii. Nie zawsze jest wystarczająco ciepło, ale coroczny wyścig na 5 kilometrów nudystów to dość ciekawe wydarzenie które przyciąga rzesze turystów. Podczas biegu wolno nosić kapelusz, okulary, skarpety i buty! Miejsce jest łatwo dostępne za pomocą środków komunikacji miejskiej z Bilbao.

 

 

 

 

4. Plaża El Torn, Tarragona, Katalonia

 

Prawdopodobnie najbardziej popularna i największa plaża nudystów, położona pomiędzy Barceloną i Tarragoną. Jeśli chcecie odpoczywać na tej plaży - będzie to najlepszym rozwiązaniem na nudystyczny wypoczynek w Hiszpanii. Nudystyczny ośrodek El Templo del Sol (wyposażony jest w jacuzzi, basen, restaurację, pizzerię, bar, supermarket i kino. Całodzienne przebywanie nago w ośrodku nie jest wymagane a tylko na plaży. W restauracji i supermarkecie, przebywać można wyłącznie w odzieży. Ośrodek ten położony jest w pobliżu miasta L'Hospitalet de l'Infant na południowy zachód od Tarragona. Cena za dwa tygodnie pobytu pod namiotem lub przyczepie kempingowej to - 300 euro od pary.

 

 

 

5.Mały ośrodek w Alicante.

 

Jego właściciele to brytyjska para nudystów, Maggie i Ian którzy prowadzą maleńki ośrodek w Alicante, w południowo-wschodniej części Hiszpanii. Miejsce doskonałe na spokojne nudystyczne wakacje dla małżeństw z dziećmi jak i singli. Właściciele ośrodka mogą was przywieść z lotniska za symboliczną zapłatą więc nie trzeba się martwić jak do nich trafić.

Do wynajęcia trzy pokoje. Przy posesji basen. Do plaży można dojść pieszo lub dojechać minibusem.

 

 

 

6. Nudystyczny ośrodek w górach Walencji.

 

Camping Sierra Natura to miejsce dla tych którzy wolą góry i świeże górskie powietrze od gorącego morskiego pisaku. Jednakże z racji małych odległości do morza można skorzystać również z nadmorskich plaż w Walencji lub El Fonoll w Tarragona.

 

 

 

7. El Portus, Kartagina, Murcja

 

Pierwszy nagi kemping w Hiszpanii - znajdujący się El Portus. Znajduje się on niedaleko historycznego miasta Cartagena w Murcji.

 

 

 

8. Charco del Palo, o. Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie.

 

Temu kurortowi dla nudystów niedawno minęło już 25 lat !. Pomimo upływającego czasu, jest on nadal aktywnie rozwijany: w tej chwili ma on do dyspozycji około 350 pokoi, a oprócz tego bungalowy i wille. Jest to niesamowite miejsce na nagi odpoczynek!

 

 

 

9. Cabo de Gata, Murcia - Połączone plaże

 

Cabo de Gata - dziewicze miejsca w Hiszpanii. Gmina Hippie, ogromne parki i plaże. Media Luna, Cala Garbon i Cala del Barronal - to tylko niektóre plaże dla nudystów w tym obszarze.

 

 

 

10. Plaża de la Mar Bella, Barcelona.

 

Główną zaletą: jest usytuowanie w samym centrum Barcelony. Spacer po plaży Barceloneta to sama przyjemność. Niedaleko do klubu żeglarskiego jak i do wszystkich atrakcji tego miasta. Wszystko znajdziecie w jednym miejscu. Z Barcelony można rownież zaplanować wyprawę do opisywanego przez nas ośrodka Lloret De Mar

 

Na tym kończymy nasz główny Top 10 hiszpańskich plaż dla golasów, ale w rzeczywistości w Hiszpanii jest znacznie więcej miejsc, gdzie można wypoczywać bezmajtkowo :-)

 

A.K

10.11.2014
 
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Actions
Recommend
Rating
2 votes
Loading...

Sponsored
Loading...